Suczka Beti wywęszyła 19 kg tytoniu do palenia w paczkach kurierskich - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przeprowadzili kontrole na terenie firmy kurierskiej w Bielsku-Białej i Wodzisławiu Śląskim.
W wyniku której przejęli 19 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby  24 tys. zł.

Suczka Beti KAS

 Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach skontrolowali paczki w sortowniach przesyłek kurierskich w Bielsku-Białej i Wodzisławiu Śląskim. Podczas kontroli towarzyszyła im suczka Beti, która wywęszyła wyroby tytoniowe w 12 przesyłkach. Mundurowi zabezpieczyli w sumie 19 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Paczki miały trafić do indywidulanych odbiorców na terenie województwa śląskiego. Wartość szacunkowa przejętych przez funkcjonariuszy nielegalnych wyrobów tytoniowych to ponad 15 tys. zł. Gdyby towar trafił do odbiorców, Skarb Państwa straciłby niemal 24 tys. zł.  z tytułu niezapłaconych podatków.

"Przypominamy, że nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu, stanowi przestępstwo lub wykroczenie skarbowe". - głosi komunikat KAS

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę