Darmowe szczepienia - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wójt gminy Łodygowice powiadomił o rozpoczęciu zapisów na darmowe szczepienia ochronne dla mieszkańców.

Szczepienia

Odbywać się będą w ramach rozpoczętego w zeszłym roku „Programu profilaktyki i promocji zdrowia w Gminie Łodygowice na lata 2017-2020”. W 2018 r. Urząd Gminy będzie finansował szczepienia osób zamieszkałych na terenie Gminy Łodygowice w zakresie:

Szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dla dziewcząt w wieku 12 lat (rocznik 2006). Zapisy trwają do 15 kwietnia br. Szczepienia odbywać będą się od maja do listopada br. - załącznik 1.

pdfZal_1_-_deklaracja_HPV.pdf361.06 KB

Szczepienia przeciwko pneumokokom dla dzieci w wieku 3 lat (rocznik 2015). Zapisy trwają do 31 sierpnia br. Szczepienia odbywać będą się w sposób ciągły do końca października br. - zał. 2.

pdfZal._2_deklaracja_pneumokoki.pdf359.13 KB

Szczepienia przeciwko grypie dla osób powyżej 65 roku życia (od rocznika 1953 włącznie). Zapisy trwają do 31 sierpnia br. Szczepienia odbywać będą się we wrześniu i w październiku br. Osoby, które skorzystały ze szczepienia w 2017 r. również mogą składać deklaracje. - Zał. 3.

pdfZal_3_-_deklaracja_grypa.pdf411.04 KB

W programie szczepień można wziąć udział wypełniając wybraną deklarację (dostępne poniżej do pobrania lub na miejscu w Urzędzie Gminy Łodygowice w pokoju nr 15) i dostarczyć ją do Urzędu Gminy Łodygowice, ul. Piłsudskiego 75, II piętro pok. Nr 15. Deklaracje dotyczące szczepienia dzieci muszą być podpisane przez oboje rodziców/wszystkich opiekunów prawnych.

Szczepienia dla chętnych z całego terenu gminy wykonywać będzie Praktyka Grupowa Lekarzy Rodzinnych „MEDYK” s.c., która jako jedyna złożyła ofertę na wykonanie programu szczepień: Ośrodek Zdrowia w Łodygowicach, 34-325 Łodygowice, ul. Kr. Jadwigi 5. Parter tzw. „dziecięcy”, Nr tel. 33 863 13 28.

W następnym dniu roboczym, po złożeniu kompletnej deklaracji w Urzędzie Gminy Łodygowice (pok. nr 15), można kontaktować się z Ośrodkiem Zdrowia w Łodygowicach, celem uzyskania informacji o dalszym postępowaniu w programie szczepień (np. umówienie szczepienia, umówienie się z lekarzem w celach informacyjnych itd.).

WAŻNE!

Osoby, które nie posiadają deklaracji w Ośrodku Zdrowia w Łodygowicach zobowiązane są dostarczyć zaświadczenie (do pobrania poniżej) od swojego lekarza rodzinnego, o braku przeciwwskazań do wykonania szczepień. Zaświadczenie należy okazać przed szczepieniem, a brak kompletnie i czytelnie wypełnionego zaświadczenia skutkował będzie niedopuszczeniem do szczepień (nawet jeżeli deklaracja zostanie przyjęta w Urzędzie Gminy).

pdfzaswiadczenie_do_szczepien-1_grypa.pdf91.89 KB

doczaswiadczenie_do_szczepien_2.doc12 KB

Niespełnienie powyższych warunków skutkowało będzie niedopuszczeniem do szczepień.

Udostępnij

2
-30
32
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę