Pokaźne wsparcie dla szpitala - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Niedawno informowaliśmy o kłopotach Szpitala Śląskiego w Cieszynie z funduszami na zakup sztucznych nerek. Zapowiedziano pokaźny zastrzyk finansowy.

 Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego zainicjowała zbiórkę pieniężną w celu nabycia dwóch tego typu urządzeń. Potrzebna jest kwota 74 tys. zł. Poprzez portal pomagam.pl zebrano dotąd nieco ponad 4,5 tys. zł. Dziś natomiast dobra informacja w tej sprawie dotarła ze Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

"Dziś (31.01.2019 r.) Zarząd Powiatu Cieszyńskiego w trybie pilnym przekazał Szpitalowi Śląskiemu w Cieszynie środki pieniężne na zakup sztucznej nerki w wysokości 
50 000 zł. Dializator jest bardzo ważnym urządzeniem medycznym, bez którego ludzie z niewydolnością nerek nie mogliby dalej żyć. Dla nas nie ma nic bardziej cennego niż życie oraz zdrowie ludzkie Mieszkańców naszego Powiatu." - poinformował starosta cieszyński Mieczysław Szczurek na swojej stronie społecznościowej. 

Planują koncert

Z inicjatywą w tym kierunku wystąpił też Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy". COK zapowiedział koncert charytatywny na rzecz zakupu 2 aparatów do hemodializy na Stacji Dializ Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Impreza planowana jest na sobotę 16 lutego o godz. 17.00 w Domu Narodowym. Wystąpią: Edyta Cymer i Michał Kasztura, Norman Power Official + Another Pink Floyd, Cieszynskie GWIAZDECZKI-mazoretki, Sabina Broda i Akademia Dźwięku - Daj Głos w Cieszynie, TEATR NA DŁONI pod kierunkiem Sebastiana Chmiela.

Bilety w cenie 20 zł można nabyć w recepcji Domu Narodowego.

 

Udostępnij

5
+5
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę