Żyj aktywnie! Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Darmowe badania, porady, koncerty - wyjątkowo w tym roku zapowiada się Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizowany przez bielski Oddział ZUS.

niepelnosprawni

Odbędzie się on 23 maja w godz. od 10.00 do 14.00. Na chętnych będą czekać niezwykle ciekawe prelekcje i porady ekspertów, darmowe badania medyczne oraz koncert gitarowy. Warto przyjść i skorzystać z oferty.

W Polsce żyje nawet 7 mln osób niepełnosprawnych. Zaledwie co trzecia jest aktywna zawodowo. To właśnie dlatego w tym roku Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizowany przez ZUS odbywa się pod hasłem „Żyj aktywnie!”. – W Polsce nie brakuje instrumentów wsparcia, osoby niepełnosprawne mogą liczyć na pomoc państwa. W tym dniu eksperci ZUS nie tylko odpowiedzą na wszystkie pytania, ale podpowiedzą jak uzyskać rentę i ją zwiększyć, czy jakie inne świadczenia im przysługują. Pomogą założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych, co znacznie ułatwi kontakt z administracją – przekonuje prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Skorzystaj z bezpłatnej wiedzy w ATH

Już od godz. 10.00 na zainteresowane osoby w budynku L uczelni ATH będą czekać eksperci z ZUS, PZERiI, PFRON, NFZ, MOPS, PUP, PTD, BOIPiP, Urzędu Miejskiego, którzy będą udzielać indywidualnych konsultacji. Dodatkowo będzie można uzyskać zindywidualizowane porady dietetyczne oparte również na podstawie dokumentacji medycznej i spisu przyjmowanych leków. Warto też skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia tętniczego we krwi, badania poziomu cukru we krwi oraz porad pielęgniarskich. Udział w wydarzeniu to również możliwość wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) przez NFZ, która na pewno się przyda przed wakacyjnymi zagranicznymi wojażami oraz założenie profilu PUE na platformie ZUS, dzięki któremu drogą elektroniczną można załatwić wiele spraw związanych z ZUS.

Organizatorzy przygotowali też sporą dawkę wiedzy, którzy przekażą zaproszeni prelegenci z PFRON, ZUS, Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz prezes Podbeskidzkiej Izby Lekarskiej.

Harmonogram wykładów:

10.40 „Formy pomocy skierowane dla osób niepełnosprawnych przy pomocy środków
z PFRON” Beata Długajczyk - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

11.00 - „Mam orzeczenie o niezdolności do pracy. Czy mogę podjąć pracę?” Barbara Wokacz - Zakład Ubezpieczeń Społecznych

11.40 - „Zdrowie zaczyna się już dziś - zdrowo jesz, zdrowo żyjesz” dr Anna Brończyk Puzoń - Polskie Towarzystwo Dietetyki

12.30 - „Zdrowy styl życia, jako sposób zapobiegania chorobom serca” dr n. med. Klaudiusz Komor - Prezes Beskidzkiej Izby Lekarskiej

 O godz. 13.30 ze swoim koncertem gitarowym wystąpią młodzi muzycy z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa i kiermasz prac Środowiskowych Domów Samopomocy „Centrum” oraz “Podkowa” w Bielsku-Białej, jak również wystawa „Rzeczpospolita Ubezpieczonych. Historia ubezpieczeń społecznych 1918-2018”.

Dla odwiedzających tego dnia organizatorzy przygotowali ciekawe materiały informacyjne, gadżety przygotowane specjalnie dla gości, poczęstunek

Serdecznie zapraszamy na 23 maja, w godz. od 10.00 do 14.00, do Akademii Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, przy ul. Willowa 2, w budynek „L” gdzie odbywać się będzie Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizowany przez oddział ZUS w Bielsku-Białej.

Żyj aktywnie!” w Cieszynie i w Żywcu

Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizowany jest także w inspektoracie ZUS w Cieszynie przy ul. Bielskiej 29 oraz w inspektoracie ZUS w Żywcu przy ul. Piernikarskiej 2, w godzinach 10.00 – 14.00, do udziału w nim zaproszono przedstawicieli Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, którzy będą udzielać porad w zakresie wsparcia dla osób niepełnosprawnych, PUP - informacja na temat przywilejów w pracy osób niepełnosprawnych, uprawnień osób niepełnosprawnych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - poradnictwo w zakresie aktywizacji społecznej, rehabilitacji oraz Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów - poradnictwo w zakresie wsparcia dla osób niepełnosprawnych, jak również ZUS z zakresu porad emerytalno-rentowych.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę