Szpitale w stanie gotowości - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szpital Wojewódzki wstrzymał planowe przyjęcia pacjentów. To efekt decyzji wojewody śląskiego, który postawił naszą placówkę w stan podwyższonej gotowości, w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa 2019-nCoV.

Szpital wojewodzki

Do Szpitala Wojewódzkiego przyjmowane będą jedynie przypadki pilne i ostre. Przesunięcie planowych przyjęć nie dotyczy chorych na nowotwory oraz pacjentów, którzy poddawani są dializom. Normalnie pracują poradnie oraz Zakład Rehabilitacji.

Jednocześnie Szpital Wojewódzki ogranicza obecność bliskich u pacjentów hospitalizowanych na oddziałach. Odwiedzać chorego może wyłącznie jedna osoba w godzinach od 15.00 do 18.00. Na razie wizyty zostały ograniczone. Jeżeli zajdzie taka potrzeba podjęte zostaną dalsze kroki.

"Apelujemy, aby osoby przeziębione, mające m.in. dolegliwości grypowe, zrezygnowały z wizyt na oddziałach.

Szpital Wojewódzki wdrożył procedury związane z koronawirusem 2019-nCoV. Zalecenia dotyczące zasad postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym wirusem wydał Główny Inspektor Sanitarny.

Ministerstwo Zdrowia przypomina, że istotna przy wystąpieniach objawów chorobowych jest wizyta w krajach, gdzie wirus się rozprzestrzenia lub kontakt z osobą, która w ostatnim czasie przebywała w takim miejscu. Lista krajów znajduje się na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego. Dostępne są tam również informacje jak zapobiegać zakażeniu koronawirusem.  

Przypominamy, że NFZ uruchomił w sprawie koronawirusa bezpłatną infolinię – 800 190 590. Konsultanci dostępni sa dla zainteresowanych przez całą dobę, siedem dni w tygodniu." - głosi komunikat szpitala.

Nad Sołą podobnie

Wojewoda Śląski w drodze decyzji nałożył na Szpital Powiatowy w Żywcu obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości w celu przyjęcia osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Jednocześnie poinformowano, że Zespoły Ratownictwa Medycznego obsługujące obszar Powiatu Żywieckiego przeszły odpowiednie szkolenie i są przygotowane jak i zabezpieczone do transportu osób z podejrzeniem wirusa.

Zdecydowano także o wystąpieniu do Wojewody Śląskiego, o zwiększenie środków na zakup dodatkowych zabezpieczeń ochrony osobistej dla ratowników medycznych Pogotowia ratunkowego na wypadek zagrożenia większej skali.

Jednocześnie Dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej poinformował również o wprowadzeniu ograniczeń związanych z odwiedzinami pacjentów szpitala.

Równocześnie podjęto decyzję o przeprowadzeniu spotkań informacyjnych w szkołach dla których organem prowadzącym jest Powiat Żywiecki w zakresie higieny związanej z ograniczeniem ryzyka zakażenia koronawirusem.

 

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę