Będzie lodowisko w Żywcu? Może dwa? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czy w Żywcu taki obiekt jest potrzebny i czy powstanie? Są kolejne głosy na tak, tym razem władz miasta.

Lodowisko lyzwy

Na razie, jak wszyscy wiedzą, lodowiska nie ma. W  wywiadzie, jaki burmistrz Antoni Szlagor udzielił w Radiu Bielsko, można jednak usłyszeć o  szansach na taki obiekt jeszcze tej zimy:

- Od wielu, wielu, wielu lat, wiele osób mówiło mi, że przydałoby się lodowisko. No, jest to jednak kosztowna inwestycja. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to w tym sezonie takie lodowisko otworzymy, w bardzo fajnym miejscu, nie zdradzę w jakim – powiedział Szalgor.

Przypomnijmy, że juz od dłuższego czasu Żywiecka Fundacja Rozwoju organizuje zbiórkę 1% z podatku dochodowego właśnie na rzecz budowy lodowiska w Żywcu. Zapytaliśmy więc, jaki był efekt tych działań. Jak nas poinformowała Gabriela Gibas z ŻFR, środki zebrane przez Fundację i zgodnie z życzeniami przekazane na budowę lodowiska to  6295,14 zł. Oczywiście stanowią niewielki odsetek potrzebnej kwoty. Według fundacji na uruchomienie lodowiska takiego, jakie było w zamiarze, potrzeba minimum 500 tys. zł. Obecna kwota może starczyć jedynie na wstępne projekty i dokumentację. Jak podała Gabriela Gibas:
- W kolejnym roku dalej zbieramy na LODOWISKO, można też wpłacać darowizny na specjalne subkonto: 83 2130 0004 2001 0224 8276 0041.
Czy rzecz się tyczy jednego lodowiska i burmistrzowi chodziło o współpracę w zakresie stworzenia obiektu z Żywiecką Fundacją Rozwoju?:

- Nikt się do mnie w tej sprawie nie zgłaszał - powiedziała Gabriela Gibas.

Udostępnij

6
+1
5
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę