W Czernichowie proszą o wsparcie. Czy to właściwa droga? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W gminie na tą chwilę są 2 osoby zakażone i 283 objęte kwarantanną. Niepokojąca jest jednak głównie sytuacja placówki Inter-Med.

placowka czernichow

 Przypomnijmy, że w Śląskim Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji „Ad-Finem” w Czernichowie ponad 270 osób znajduje się w kwarantannie, teraz poszukiwani są pacjenci sąsiedniej placówki, Inter Med. Jednocześnie władze gminy Czernichów proszą mieszkańców o pomoc, wydając następujący komunikat:

"Wszyscy mieszkańcy Gminy proszeni są o dostarczenie w miarę swoich możliwości do budynku Urzędu Gminy wszelkich środków ochronnych jak maseczki, płyny dezynfekcyjne do rąk i powierzchni, przyłbic, gogli, rękawiczek i kombinezonów oraz wszelkich innych środków mogących wesprzeć pensjonariuszy i pracowników placówki Inter-Med w Czernichowie. Prosimy o udostępnianie tej wiadomości."

Czy to właściwe?

Taka prośba na stronie społecznościowej gminy wywołała niemało negatywnych reakcji. Przypomina się, ze to ośrodek prywatny, który z prowadzonej działalności czerpał niemałe zyski i powinien sam te akcesoria przygotować. Ich dostarczenie, według komentujących, powinno też leżeć po stronie władz gminy, a nie jej mieszkańców. 

Udostępnij

8
+8
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę