Szpital wciąż bez porodów rodzinnych - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, w związku z wysokim ryzykiem epidemiologicznym związanym z koronawirusem SARS-CoV-2, na razie nie wznawia porodów rodzinnych. Taka decyzja podjęta została dla bezpieczeństwa pacjentek i personelu naszej placówki.

Szpital wojewodzki

Przy obecnej sytuacji Szpitala Wojewódzkiego, który postawiony został w stan podwyższonej gotowości epidemiologicznej, związanej z walką z koronawirusem, nie ma możliwości przeprowadzenia bezpiecznych porodów w obecności osób towarzyszących.

"Stanowisko naszej placówki jest zgodne z aktualnymi wytycznymi Konsultanta Krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie perinatologii. Specjaliści m.in. nadal nie zalecają łagodzenia ograniczeń dotyczących opieki w zakresie położnictwa i ginekologii.

Zgodnie jednak z oświadczeniem prof. Łukasza Szumowskiego, ministra zdrowia, które zaprezentowane zostało podczas konferencji prasowej 29 kwietnia, ostateczną decyzję o obecności osoby towarzyszącej przy porodzie, podejmuje dyrektor danego podmiotu leczniczego.

Jednocześnie informujemy, że w trakcie trwającej epidemii Covid 19 praktyka dopuszczania obecności osób towarzyszących podczas porodu, nie jest powszechna w krajach europejskich.

Trzeba pamiętać, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej osoba towarzysząca podczas porodu musi być odpowiednio zabezpieczona. Maska, rękawiczki oraz specjalny strój umożliwiający ochronę epidemiologiczną, to koszt około 150 złotych. W celu zmniejszenia ryzyka nieświadomego przeniesienia zakażenia do oddziału ginekologiczno-położniczego mąż, lub partner powinni mieć aktualny wynik testu PCR w kierunku COVID 19, z okresu nie dłuższego niż maksymalnie 3 dni przed porodem. Cena wykonania takiego testu – 580 złotych.

Jeżeli pojawi się możliwość przeprowadzenia porodów rodzinnych, niezwłocznie o tym poinformujemy." - brzmi treść komunikatu Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, przekazana przez Annę Szafrańską. 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę