Wymazobusy w powiecie cieszyńskim - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Powiatowa Stacja Epidemiologiczno-Sanitarna w Cieszynie, w piątek (29 maja 2020 r.) w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną w powiecie cieszyńskim otrzymała od od władz województwa istotne wsparcie w postaci 4 wymazobusów, których zadaniem było pobieranie wymazów od osób przebywających w domowych kwarantannach.

KAretka

 Jak informuje Starostwo Powiatowe w Cieszynie, w sobotę (30 maja) dwa wojewódzkie ambulansy ponownie pobierały próbki, tak samo będzie w niedzielę (31 maja), jak i w poniedziałek (1 czerwca).

-  Dla mnie bardzo ważne jest to, że również, w czwartek (28 maja) pracował dodatkowy wymazobus. Ten ambulans przyjechał do nas z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Katowic - informuje starosta cieszyński Mieczysław Szczurek. 

Ogromnie cieszę się z tej akcji. Wsparcie dodatkowymi ambulansami pomaga nam w jakimś stopniu rozładować powstały „korek”, m.in. ze względu na dużą ilość zachorowań w śląskich kopalniach. Dzięki temu rozwiązaniu powinien skrócić się czas oczekiwania na badanie.  Zdaję sobie sprawę z tego, że niektóre osoby długo czekają na przyjazd wymazobusu do ich domu. Bardzo dobrze rozumiem ich narastające rozżalenie. Jako Zarząd Powiatu Cieszyńskiego zdecydowaliśmy się pomóc tym mieszkańcom, nie zostawiliśmy ich samych z powstałym problemem. Szybko podjęliśmy decyzję, że będziemy dopłacali z powiatowych pieniędzy do ambulansów, chociaż to zadanie nie należy do samorządu powiatowego, a trzeba dodać, że koszty pracy wymazobusów nie są małe. W kwietniu wydatki wyniosły około 27 tys. zł. W maju ta kwota będzie jeszcze wyższa ze względu na większą ilość osób zakwalifikowanych do pobrania wymazów - dodaje samorządowiec.

Dzięki piątkowej akcji przebadano około 200 osób z blisko 600, które nadal oczekują na zrobienie badania.

Cieszyński Sanepid przygotował listę osób, według których załogi wymazobusów przeprowadzały testy u mieszkańców na obecność patogenu SARS-CoV-2, wywołującego groźną chorobę zakaźną COVID-19.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę