Zebrał się sztab antykryzysowy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dziś (18 marca) odbyło się posiedzenie zdalnego sztabu kryzysowego z udziałem przedstawicieli lokalnych samorządów, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Żywcu, Szpitala Żywiec, żywieckiego pogotowia i służb mundurowych.

sztab 18.03.2021

Z przekazanych informacji wynika, że sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Żywieckim  jest bardzo poważna biorąc pod uwagę dobową liczbę osób zakażonych i przypadków śmiertelnych. Z danych statystycznych wynika, że od ostatniego posiedzenia sztabu kryzysowego liczba osób zakażonych wzrosła o 1063 osoby i niestety 22 przypadki śmiertelne. Podsumowano również dane od początku roku 2021. Na dzień dzisiejszy ogólna liczba zakażeń wynosi 4281 i jest to 70 % sumy zakażeń za cały rok 2020. Od początku roku 2021 odnotowano ogółem 66 przypadków śmiertelnych.

Jak informuje rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Żywcu Dariusz Szatanik, obecnie „ogniska aktywne” pojawiają się między innymi w zakładach pracy, sklepach spożywczych, szkołach podstawowych i przedszkolach.

Uwagi dotyczące łamania przepisów covidowych, w tym miedzy innymi brak maseczek, płynów do dezynfekcji w miejscach publicznych, sklepach i punktach usługowych zgłaszali również przedstawiciele służb mundurowych, którzy w ostatnich dniach zmuszeni byli wystawić mandaty karne lub skierować sprawę do sądu. Z uwagi na trwające zjawisko łamania przepisów sanitarnych podjęto decyzję o zaostrzeniu kontroli w tym zakresie.

Udostępnij

1
-2
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę