Kłopoty turystów pod Babią Górą - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W miniony weekend mieliśmy kolejny przykład na to, że "królowa" naszych beskidzkich gór potrafi być niebezpieczna. 

GOPR Babia styczen 2

W niedzielę (21.01) około godz. 16.15 wyruszyła z Markowych Szczawin wyprawa ratowników Górskiego Ochotniczwgo Pogotowia Ratunkowego w poszukiwaniu pięciu osób, które w bardzo trudnych warunkach straciły orientację w rejonie Gówniaka. Byli to turyści z Bielska – Białej (dwóch mężczyzn i trzy kobiety), w wieku 25-36 lat, którzy utknęli w partii szczytowej Babiej Góry. Byli dobrze wyposażeni, mieli odpowiednie ubiory i termos z gorącą herbatą, ale zabrakło im oświadczenia. Przy spowodowanej padającym śniegiem i niskim osadzeniem chmur prawie zerowej widoczności pogubili się i wezwali pomoc. Te złe warunki spowodowały, że i akcja GOPR-owców była utrudniona. Na szczęście turyści zostali odnalezieni - nikomu nic się nie stało, o własnych siłach i przy asyście ratowników zeszli na Przełęcz Krowiarki.

Udostępnij

6
+5
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę