Czadowo w Sopotni Wielkiej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szkoła z tej miejscowości uczestniczyła w projekcie, pozwalającym nabyć ważną wiedzę na temat bezpieczeństwa. 

Czadowo tytulowy

Na początku br. do wybranych szkół podstawowych województwa śląskiego w ramach prowadzonej kampanii „Czad i ogień – obudź czujność” trafił pakiet edukacyjny pn.: „Mądre rady psa Żarka – psa strażaka” opracowany przez zespół Wojewody Śląskiego, którym kierował Śląski Komendant Wojewódzki PSP. W powiecie żywieckim w tej kampanii uczestniczyła III klasa Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sopotni Wielkiej. Przez trzy miesiące nauczyciele prowadzili zajęcia ze specjalnie przygotowanego podręcznika, a dzieci pracowały na opracowanych dla nich kartach pracy. Zajęcia miały za zadanie wykształcenie wśród dzieci prawidłowych nawyków związanych z bezpieczeństwem w domu, mieszkaniu oraz pozyskaniem wiedzy o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla i pożarami w budynkach.
Podsumowaniem kampanii było spotkanie ze strażakiem oraz uroczyste zakończenie z udziałem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu st. bryg. Krzysztofa Grygiela i przedstawicieli Urzędu Gminy Jeleśnia.
W ramach tej kampanii zorganizowano również konkurs plastyczny oraz zajęcia szkoleniowo – pokazowe gdzie dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem pożarniczym jak i poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przygotowali strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Żywca oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sopotni Wielkiej.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę