Policyjny pościg z narkotykami w tle - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ucieczka, pościg ulicami miasta i staranowany radiowóz. Tak wyglądała nocna akcja policjantów z Bielska-Białej, którzy chcieli zatrzymać do kontroli drogowej 23-latka. Jak się okazało kierowca mazdy posiadał przy sobie znaczne ilości narkotyków, które wyrzucał przez okno w trakcie ucieczki.

Poscig policyjny

Do zdarzenia doszło 30 lipca, w nocy około 1.30 w Bielsku-Białej. Umundurowani policjanci w oznakowanym radiowozie próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Mazda na ulicy PCK. Mężczyzna zaczął dziwnie się zachowywać i zamiast zatrzymać się, rozpoczął ucieczkę. Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą, który w brawurowej ucieczce stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe zmuszające go do zatrzymania. Uciekając odbijał się od krawężników, łamał możliwe przepisy ruchu drogowego oraz wyrzucał z pojazdu różne przedmioty. Podczas pościgu doprowadził również do kolizji drogowej z radiowozem. Na ulicy Zajazdowej w Bielsku-Białej, 23-latek uszkodził pojazd w taki sposób, że nie mógł dalej jechać. Zdesperowany mężczyzna kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany przez policjantów.

Badanie alkomatem wykazało, że 23-letni kierowca mazdy jest trzeźwy, jednak z uwagi na podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających została pobrana od niego krew do badań. Za swoja szaleńczą jazdę stracił już prawo jazdy. Policjanci zabezpieczyli wyrzucane z pojazdu przedmioty, wśród których znalazło się ponad 90 gram marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i w najbliższym czasie usłyszy zarzuty. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi mu do 10 lat za kratami. Odrębna kara grozi mu za za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, które od 2017 roku jest przestępstwem, za które może trafić do aresztu nawet na 5 lat. Bielszczanin odpowie przed sądem też za liczne wykroczenia, których dopuścił się w czasie ucieczki. O jego dalszym losie rozstrzygnie teraz prokurator.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę