W Istebnej debatowali o bezpieczeństwie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

We wtorek 19 listopada w sali Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej odbyła się otwarta debata społeczna pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Organizatorem debaty była Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie razem z Istebniańskim Uniwersytetem Seniora. Odbiorcami spotkania byli głównie uczestnicy cotygodniowych spotkań Uniwersytetu, a wszystkich zebranych przywitała pani Prezes Stowarzyszenia Istebniański Uniwersytet Seniora- Agata Wisełka.

Debata w Istebnej

 Za przebieg i prowadzenie debaty odpowiedzialny był asp. szt. Tomasz Pszczółka z KPP w Cieszynie (sołtys Os. Górny Bór w Skoczowie), który przybliżył wszystkim obecnym strukturę organizacyjną garnizonu śląskiej Policji oraz zakres ich działań. Omówił również programy policyjne takie jak np. „Dzielnicowy bliżej nas” czy też aplikacje i serwisy internetowe, które służą lepszej komunikacji mieszkańców z lokalną policją, a są to: „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.  W dalszej części przeprowadzono debatę o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w naszej gminie. Pytania mieszkańców w głównej mierze dotyczyły bezpieczeństwa na drogach. Pojawiały się głosy i prośby, by policja poczyniła właściwe kroki, by zapobiegać nagminnemu przekraczaniu prędkości przez lokalnych kierowców, by oświetlić przejścia dla pieszych lub wyznaczyć nowe w miejscach, gdzie są potrzebne. Wójt Gminy – Łucja Michałek- zwróciła się z prośbą o zwiększenie monitorowania w obrębach przygranicznych terenu Gminy, jak również poruszyła problem braku trzeźwości u kierujących pojazdami, którego przypadki występują w Gminie Istebna. Asp. Sztab. Marcin Sztwiertnia w swojej wypowiedzi zaznaczył, że przy udziale Urzędu Gminy Istebna zostanie zakupiony alkomat dla funkcjonariuszy posterunku w Istebnej, co pomoże we drożeniu działań prewencyjnych w tym zakresie.

Tekst i zdjęcia:
Karina Czyż – GOK Istebna

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę