Cieszyński dyżurny na podium - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W tegorocznych eliminacjach wojewódzkich udział wzięło 33 najlepszych dyżurnych, którzy reprezentowali 32 powiaty oraz Komisariat Autostradowy Policji. Świetnie wypadł asp. sztab. Krzysztof Krzempek.

gliniarz na medal

W katowickiej komendzie wojewódzkiej przeprowadzono wojewódzkie eliminacje do „Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji”. To od tej grupy policjantów, pełniących służbę na stanowisku kierowania, zależy czas przyjmowania zgłoszeń o zdarzeniach, niezwłoczne inicjowanie działań i skuteczne kierowanie będącymi w ich dyspozycji siłami i środkami oraz zapewnienie właściwego obiegu informacji o zdarzeniach. Turniej dla dyżurnych został reaktywowany przez Komendanta Głównego Policji w ubiegłym roku po 13-letniej przerwie.

W tegorocznych eliminacjach wojewódzkich udział wzięło 33 najlepszych dyżurnych, którzy reprezentowali 32 powiaty oraz Komisariat Autostradowy Policji. Dyżurni zostali wyłonieni na podstawie testów wiedzy przeprowadzonych wcześniej w ich macierzystych jednostkach. 33 najlepsi dyżurni ze Śląska zmagania rozpoczęli 2 października. Wtedy w siedzibie śląskiego garnizonu policji musieli zmierzyć się z testem wiedzy policyjnej, który obejmował problematykę z zakresu działania na stanowisku kierowania.

Spośród 33 policjantów wyłoniono 5 mundurowych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w teście wiedzy. Piątka dyżurnych spotkała się po raz kolejny 10 października w KWP w Katowicach, aby rywalizować w II etapie konkursu-symulacji pracy na stanowisku kierowania w przypadku wystąpienia katastrofy komunikacyjnej. Dyżurnych oceniano na podstawie ilości zdobytych punktów w 3 kategoriach:

  • umiejętności przyjmowania i reakcji na zgłoszenia;
  • pracy w Systemie Wspomagania Dowodzenia;
  • umiejętności ocenianych na podstawie arkusza psychologicznego.

Najlepszymi dyżurnym zostali:

asp. sztab. Maciej Młodzianowski  z KPP w Wodzisławiu Śląskim – 50 pkt.

asp. sztab. Krzysztof Krzempek z KPP w Cieszynie – 47 pkt.

asp. sztab. Adrian Kmieciak  z KMP w Zabrzu – 46 pkt.

Asp.szt. Krzysztof Krzempek jako dyżurny już nieraz udowodnił, że jest policjantem z powołania, a dla młodszych kolegów wzorem do naśladowania. W przeszłości dwukrotnie przez telefon pomógł uratować życie dziecku- w 2014 i 2015 roku  (Dyżurny pomógł uratować 2-letnie dziecko, Dyżurny pomógł uratować 10-miesięczne dziecko), za co został wyróżniony i nagrodzony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z kolei w 2012 roku otrzymał z rąk Ministra „Krzyż Zasługi za Dzielność" za to , że w marcu 2012 roku z narażeniem własnego życia i zdrowia ewakuował wspólnie z sierż. Adrianem Lipowskim z płonącej kamienicy 14 osób. Następnie przez okno wyciągnęli 46-letniego mężczyznę, który sam nie mógł wydostać się z płonącego mieszkania na pierwszym piętrze. Policjanci wówczas pracowali bez żadnego zabezpieczenia i sprzętu. Asp.szt. Krzysztof Krzempek w przeszłości został również dwukrotnie wybrany najlepszym dzielnicowym (Najlepszy dzielnicowy w Cieszynie, Najlepszy dzielnicowy powiatu cieszyńskiego).

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę