Zmarł Władysław Bułka - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W wieku 81 lat odszedł Władysław Bułka, polski polityk, dziennikarz i związkowiec, poseł na Sejm II i III kadencji, senator V kadencji. Był mieszkańcem gminy Lipowa.

bulka2 copy

Władysław Bułka uczęszczał do szkoły zawodowej przy Żywieckiej Fabryce Papieru „Solali” i pracował w tej fabryce do 1956, kiedy został powołany do wojska. Po odbyciu służby wojskowej pracował w aparacie organizacyjnym Związku Młodzieży Socjalistycznej. W 1957 wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Ukończył w tym czasie wieczorowe liceum ogólnokształcące i studium nauczycielskie w Tarnowie. W latach 1970–1974 był wiceprzewodniczącym Miejskiej Rady Narodowej w Żywcu, a od 1974 do 1989 dyrektorem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Uzupełniał wykształcenie na uczelniach krakowskich – w Wyższej Szkole Pedagogicznej (w 1978 ukończył Wydział Humanistyczny) i Akademii Ekonomicznej (w 1986 ukończył studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i organizacja). W 1988 został redaktorem naczelnym „Gazety Żywieckiej”. Został członkiem oddziału krakowskiego Związku Literatów Polskich. Zasiadał też we władzach OPZZ.
Od 1999 działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W latach 1993–2001 z listy SLD sprawował mandat posła II i III kadencji, następnie do 2005 zasiadał w Senacie, reprezentując okręg bielski. W 2005 nie został ponownie wybrany. Był autorem kilku publikacji („Bojki starego bacy”). (źródło: wikipedia)

Udostępnij

5
+1
4
Reklama
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę