Policjanci z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży butelki piwa. Choć wszystko zaczęło się od kradzieży o niewielkiej wartości, to finalnie w wyniku użycia przemocy czyn został zakwalifikowany jako przestępstwo.
Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta w minioną sobotę, w jednym ze sklepów. 33-letni obywatel Ukrainy próbował wynieść ze sklepu butelkę piwa o wartości 4,59 zł, nie uiszczając za nią zapłaty. Kiedy interweniowała pracownica ochrony 45-letnia mieszkanka Bielska-Białej mężczyzna użył wobec niej przemocy, próbując utrzymać się w posiadaniu skradzionego alkoholu. Na miejscu zdarzenia interweniowali funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej, działania policjantów zakończyły się zatrzymaniem sprawcy, który obecnie przebywa w policyjnym areszcie.
W wyniku użycia przemocy w trakcie kradzieży czyn 33-latka kwalifikowany jest nie jako zwykła kradzież, lecz jako kradzież rozbójnicza, czyli przestępstwo określone w art. 281 Kodeksu karnego. Przepis ten przewiduje odpowiedzialność karną dla osoby, która po dokonaniu kradzieży stosuje przemoc, groźbę jej natychmiastowego użycia lub doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego mienia.
Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Zatrzymany wkrótce usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.
To zdarzenie pokazuje, jak cienka może być granica między drobnym wykroczeniem a poważnym przestępstwem.
źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl




![[b] Józef Kufel Nieruchomości 1](/images/promo/a1/kufel/01_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 2](/images/promo/a2/kufel/02.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 3](/images/promo/a3/kufel/03.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 4](/images/promo/a4/kufel/04.jpg)
![b] Józef Kufel Nieruchomości 1](/images/promo/a2/kufel/06_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 2](/images/promo/a2/kufel/07_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 3](/images/promo/a2/kufel/08_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 4](/images/promo/a2/kufel/09_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 1](/images/promo/a3/kufel/11_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 2](/images/promo/a3/kufel/12.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 3](/images/promo/a3/kufel/13_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 4](/images/promo/a3/kufel/14.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 1](/images/promo/a4/kufel/16.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 2](/images/promo/a4/kufel/17.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 3](/images/promo/a4/kufel/18.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 4](/images/promo/a4/kufel/19.jpg)
![[c] Stefczyk](/images/promo/b/stefczyk/370_2021-STEFCZYK_SF-Pozyczka-Online-Zywiec-baner-970x250-AD2.gif)
![[z] OPTYK](/images/promo/b/optyk/optyk.jpg)
![[b] krezus](/images/promo/b/krezus/krezus.jpg)
![[c] listdosasiada.pl](/images/1.png)






![[c] Bella](/images/promo/d1/bella/bella.jpg)
![[z] Sprzedam Kupię](/images/promo/d1/sprzedamkupie/baner2.jpg)
![[b] Leonardo](/images/promo/d1/leonardo/baner1.jpg)
![[c] Okrzesik Kolonko Studio Dekoral](/images/promo/d1/okrzesik/baner1.jpg)
![[z] Fundacja Pomocy Dzieciom Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu](/images/promo/d1/fundacja_pomocy_dzieciom/FundacjaPomocyDzieciomA1.jpg)
![[b] listdosasiada.pl](/images/promo/d1/listdosasiada.pl/2.png)

![[c] GIT Studio](/images/promo/d1/git_studio/git.jpg)
![[z] Spotted Jeleśnia](/images/promo/d2/spotted-jelesnia/spotted-jelesnia.jpg)
![[b] House of Vintage](/images/promo/d2/hov/house-of-vintage.jpg)
![[c] Sprint Żywiec](/images/promo/d1/sprint/sprint.jpg)


