Remont DW 948? - na razie chodnik na Oczkowskiej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pomimo składanego wniosku na razie Śląski Urząd Marszałkowski nie wyremontuje drogi DW 948 od DK 52 do DW 946, o czym już w czerwcu pisaliśmy TUTAJ. Wniosek spełnił kryteria i uzyskał wymaganą liczbę punktów, jednak z uwagi na inne priorytety znalazł się na liście rezerwowej. Najpierw na 5, potem na 7 jej pozycji. W konsekwencji tego faktu władze Żywca podjęły dalsze rozmowy w kierunku poprawy sytuacji trasy Żywiec - Kobiernice.

Spotkanie w sprawie dróg

 W piątek 1 września odbyło się spotkanie Burmistrza Antoniego Szlagora i Przewodniczącego Rady Miejskiej z Wicemarszałkiem woj. Śląskiego Stanisławem Dąbrową oraz Dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach na temat dróg DW 948 (ul. Krakowska) i DW 946 (ul. Suska).

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo osobom poruszającym się po ulicy Suskiej i Krakowskiej na terenie Żywca ustalono następujące działania:
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach wykona projekt chodnika od ulicy Oczkowskiej do ostatnich zabudowań, z których jest wyjazd na ulicę Krakowską. Po wykonaniu projektu przystąpi do realizacji chodnika.
Miasto Żywiec wykona projekt chodnika i regulację własności od granicy z Gminą Łękawica do ulicy Krakowskiej. Po wykonaniu projektu, regulacji stanów własności oraz uzyskaniu pozwolenia na budowę chodnika, Urząd Marszałkowski zrealizuje jego budowę.
Na powyższe ustalenia zostanie spisane porozumienie pomiędzy Zarządem woj. Śląskiego a Miastem Żywiec.

 

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę