Wydłużone kursy pociągów, wraca Ornak! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Od 10 grudnia obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Wprowadzi istotną zmianę dla naszego regionu, czyli wydłużenie kursów wieczornych do i z Żywca. Potwierdza też kursy pociągu Ornak.

 Na linii Katowice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń  wszystkie pociągi osobowe jeździć będą codzienne, dzięki rozszerzeniu terminów kursowania. Układ pociągów przyśpieszonych będzie podobny jak obecnie, tzn. w dni robocze kursować będą pociągi dowożące do pracy w Katowicach, a w dni wolne dowożące turystów w Beskid Żywiecki. Zadanie to będzie spełniał również pociąg Ornak do Zakopanego opisany poniżej. Ponadto ostatnia para pociągów  będzie wydłużona do stacji Żywiec. Umożliwi to podróż z Katowic do Żywca po godzinie 23.00 oraz odwrotnie, podróż z Żywca do Katowic po godzinie 21.00.
Przyśpieszony pociąg Ornak wraca na tory po kilkunastu latach. Z Katowic do Zakopanego przez Bielsko-Białą, Żywiec, Jeleśnię, Suchą Beskidzką, Rabkę Zdrój będzie kursował przez 63 dni w roku: w wybrane dni w okresach świątecznych, weekendy śląskich ferii zimowych oraz we wszystkie dni wolne od pracy w okresie od 1 maja do 30 września. Jest to możliwe dzięki wsparciu inicjatywy przez Województwo Małopolskie i ujęciu połączenia w umowie publicznego transportu zbiorowego. Pociąg będzie wyjeżdżał z Katowic o godz. 6.40, by wjechać do Zakopanego o godz. 11.10. Odjazd kursów powrotnych zaplanowano na godzinę 16.38 z Zakopanego i wjazd do Katowic o godz. 20.50.

Udostępnij

25
+22
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę