"Mieszkanie plus" nie dla Ujsół. Na razie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zgodnie z wolą mieszkańców gminy, miały tam powstać mieszkania. Na razie jednak sprawa się odwleka.

Mysiwska

W ubiegłym roku, w sprawie zagospodarowania niszczejącego i nie będącego korzystną wizytówką gminy budynku po dawnej Restauracji Myśliwska prowadzone były ankiety. Większość mieszkańców opowiedziała się za tym, by budynek przeznaczyć na cele mieszkaniowe lub sportowo – rekreacyjne. Gmina Ujsoły przystąpiła w związku z tym do programu „Mieszkanie plus”. W jego ramach  w omawianym budynku miałoby powstać dziesięć mieszkań dla młodych rodzin, wiążących swoją przyszłość z Ujsołami, których nie stać na kredyt. Spotkanie w sprawie włączenie Ujsół do rządowego programu odbyło się początkiem listopada ub. r.  w Katowicach. Kilka dni później wójt gminy Tadeusz Piętka podpisał list intencyjny dotyczący tej kwestii. Zawarcie umowy zaplanowane było na drugą połowę 2018 r., a mieszkania miały zostać oddane do użytku w 2019 r. Póki co niewiele wskazuje na to, aby tak się stało.

 - Po styczniowych zmianach w rządzie nastąpiły również zmiany w programie „Mieszkanie plus”. Właściwie sytuacja jest wciąż dynamiczna. Na dziś, aby być uczestnikiem tego programu, w planie musi być co najmniej 30 mieszkań lub koszt ich wybudowania ponad 5 mln zł. Tymczasem nasze zamiary wobec dawnej Myśliwskiej, to 10 mieszkań i planowany budżet przedsięwzięcia 4,4 mln zł - mówi wójt gminy Ujsoły Tadeusz Piętka.

Czy oznacza to, że temat utkwił w martwym punkcie?

- Będziemy starać się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Do końca sierpnia będzie złożony w tej sprawie stosowny projekt na stworzenie tych 10 mieszkań i 2 lokali użytkowych. Monitorujemy oczywiście temat programu Mieszkanie +, jednak jeśli ze środków europejskich gmina mogłaby otrzymać 85%, a nawet 95% dotacji, grzechem byłoby z tego nie skorzystać – dodaje Piętka.

Powstają kolejne projekty, a w sensie wizualnym przylegający wręcz do budynku Urzędu Gminy Ujsoły budynek dawnej Restauracji Myśliwska wciąż czeka na poprawę stanu zewnętrznego.

 

Udostępnij

3
-2
5
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę