Jakie pieniądze dla burmistrza? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Żywcu, otwierającej obecną kadencję, ustalono zarobki włodarza naszego miasta.

Brumistrz do zarobkow

Ich wysokość wynika z propozycji zawartych w stosownej uchwale. Zakłada ona (kwoty brutto): wynagrodzenie zasadnicze 4800 zł; dodatek funkcyjny 2100 zł, dodatek specjalny 2770 zł i dodatek za wieloletnią pracę 960 zł (20% wynagrodzenia zasadniczego). Daje to razem 10 630 zł brutto. Jak stwierdził Antoni Szlagor, w jego przypadku to 5,5 tys. zł netto. Pobiera również emeryturę.

Uchwała została zatwierdzona, choć radny Grzegorz Glas uznał taką wysokość wypłaty za skandal. Oddano 20 głosów na 21 radnych, wszystkie za przyjęciem uchwały. Jak stwierdził z mównicy nowy przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Gowin, ktoś najwyraźniej nie przycisnął guzika. Rzeczywiście podczas pierwszych obrad automatyczne urządzenia zatwierdzające głosy działały dosyć opornie, nie wszyscy radni mogli z nich w każdej chwili korzystać.

Przypomnijmy, że do tej pory burmistrz zarabiał 12,3 tys. zł brutto. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem w czerwcu Rada Miejska głosowała nad obniżką pensji Antoniego Szlagora na 10,3 tys. zł brutto. Uchwała nie została wówczas przyjęta.

Udostępnij

4
-1
5
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę