W kościołach za grzechy wykorzystywania małoletnich - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pierwszy piątek Wielkiego Postu 8 marca br. będzie przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy wynagradzającej za grzechy wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży. Diecezja Bielsko - Żywiecka ustanowiła Delegata ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. 

Katedra copy

Inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka, który w Liście do Ludu Bożego zachęcił do modlitwy pokutnej i postu, które mają „rozbudzić nasze sumienia, naszą solidarność i nasze zaangażowanie na rzecz kultury ochrony, oraz mówienia «nigdy więcej» wszelkim rodzajom i formom nadużyć”.

Kościoły diecezji bielsko-żywieckiej także włączają się w inicjatywę modlitwy wynagradzającej za grzechy wykorzystywania seksualnego nieletnich. Nabożeństwa pokutne odbędą się w następujących miejscach na terenie diecezji:

Andrychów, kościół św. Macieja, Droga Krzyżowa – 17:30; msza św. – 18:00

Bielsko-Biała, kościół NSPJ (obok dworca PKP), msza św. – 18:30, adoracja Najświętszego Sakramentu; Droga Krzyżowa – 20:00

Cieszyn, kościół św. Marii Magdaleny, Droga Krzyżowa – 17:15; msza św. – 18:00

Oświęcim, kościół św. Maksymiliana, Droga Krzyżowa – 17:00; msza św. – 18:30

Żywiec, konkatedra Narodzenia NMP, Droga Krzyżowa – 17:30; msza św. – 18:00.

"Ważne zadanie"

Biskup Roman Pindel ustanowił Delegata ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. Funkcję tę pełni ks. Klaudiusz Dziki. 

"Wśród ważnych zadań, za które odpowiada Biskup diecezjalny, a które mają na celu zabezpieczenie dobra wspólnego wiernych, w szczególności zaś ochronę dzieci i młodzieży, znajduje się danie właściwej odpowiedzi na przypadki ewentualnych nadużyć seksualnych wobec osób niepełnoletnich, popełnionych przez duchownych w jego diecezji. Tego rodzaju stanowisko zobowiązuje do ustanowienia należytych procedur postępowania, by objąć opieką ofiary takich nadużyć, jak również by formować wspólnotę kościelną w celu ochrony niepełnoletnich." - głosi komunikat bielskiej kurii.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę