Z dziećmi do pracy? Strajk w szkołach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zbliża się poniedziałek 8 kwietnia, a wraz z nim coraz bardziej realna groźba strajku nauczycieli. Odniósł się do niego prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, składając propozycję rodzicom.

szkola uczniowie

„W związku z zapowiadanym przez nauczycielskie centrale związkowe strajkiem nauczycieli, który ma rozpocząć się 8 kwietnia bieżącego roku informuję, iż podjąłem decyzję, że w czasie trwania protestu pracownicy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz wszystkich instytucji i jednostek podległych bielskiemu samorządowi mogą przychodzić do pracy ze swoimi dziećmi. Jednocześnie zachęcam wszystkich pracodawców z terenu Bielska-Białej, by - jeśli jest to możliwe - postąpili podobnie.” - głosi komunikat, wystosowany przez prezydenta Klimaszewskiego.

Jaka jest prognozowana skala ewentualnego strajku w Bielsku-Białej? Według bielskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego, na terenie jego oddziaływania przystąpienie do strajku ogłosiło 112 placówek na 123, które weszły w spór zbiorowy.

Udostępnij

17
+15
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę