Nie tylko wieża telefonii - zmiana w urzędzie pomoże? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Intensywny to czas dla cieszyńskiego krajobrazu i przestrzeni miejskiej. Opiniowanie uchwały krajobrazowej, wzburzenie wywołane planem budowy masztu sieci komórkowej, a Ratusz z kolei szuka osoby, która to – kolokwialnie określając – ogarnie te sprawy.

gebka

Konsultacje społeczne weszły w fazę dzielenia się ostatecznymi opiniami. Do 21 maja br. opinie i uwagi na jej temat można składać elektronicznie – na adres e-mail: krajobraz.cieszy@gmail.com  , urzad@um.cieszyn.pl albo tradycyjnie – w biurze podawczym Urzędu Miejskiego.
Wieża telefonii komórkowej sieci jednej z popularnych sieci to kolejny temat dotyczący przestrzeni miejskiej, na razie planowany, który elektryzuje cieszynian. Miałaby stanąć w rejonie ulic Rzeźniczej, Sportowej i Alei Piastowskiej i zakłócać widok z Wieży Piastowskiej. Budowę wieży zatwierdziły poprzednie władze miejskie, dla obecnych jest ona zaskoczeniem. W internecie można podpisać petycję przeciwko stawianiu tej stalowej konstrukcji. Petycja dostępna jest TUTAJ.
 

Na przyszłość i z kompetencjami

W tym gorącym czasie Urząd Miejski w Cieszynie ogłosił nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Kierownika Referatu Zagospodarowania Przestrzennego i Ochrony Krajobrazu w Wydziale Strategii i Rozwoju Miasta.
Poszukiwana jest osoba z wykształceniem wyższym w kierunkach: gospodarka przestrzenna, urbanistyka, architektura, budownictwo i minimum czteroletnim stażem pracy. Do kompetencji i obowiązków kierownika będzie należało między innymi przeprowadzanie postępowań administracyjnych w zakresie wydawania decyzji o warunkach zabudowy.
Oferty składać można do poniedziałku 20 maja. Szczegóły konkursu i wymagany kwestionariusz znaleźć można w pliku pod tekstem.
Warto zauważyć, że urzędu coraz częściej borykają się z problemem braku pracowników i nie rozstrzygniętych zarządzanych przez siebie konkursów. Taki właśnie był finał niedawnej próby naboru na stanowisko rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Cieszynie. Jak można przeczytać w komunikacie komisji konkursowej, złożono trzy kandydatury, ale żadna nie spełniała wymogów formalnych.

pdfOgloszenie_o_naborze_-_kierownik_dzialu.pdf2.79 MB

pdfKlauzula_informacyjna_dla_osob_biorscych_udzial_w_rekrutacji.pdf114.62 KB

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę