Możesz wesprzeć innowacyjność w Ujsołach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Planowana instalacja podniosłaby poczucie bezpieczeństwa. Najpierw jednak potrzebne są głosy.

Ujsoly z google maps

Urząd Gminy Ujsoły zachęca do głosowania na zaproponowaną innowację w tej gminie gminie - instalację zbiornika przeciwpożarowego w pobliżu centrum handlowym w Ujsołach. Projekt bierze udział w konkursie "Herosi innowacyjności".

Uzasadnienie innowacji

Miejscowość Ujsoły położona jest w rejonie Beskidu Żywieckiego i posiada wiele walorów turystycznych. W sezonie letnim odwiedza ją mnóstwo turystów przemierzających szlaki turystyczne pięknych gór z widokami na tereny zarówno Żywiecczyzny, jak i gór słowackich. Zimą również przyjeżdżają turyści, korzystając z udostępnionych okolicznych tras sportów zimowych. Niestety gmina Ujsoły nie posiada zaopatrzenia w sieć hydrantów p-poż umożliwiających natychmiastowe działanie miejscowej OSP w razie pożaru. Przez Ujsoły przepływają Wody Ujsolskie jako zbieg potoków górskich okolicznych miejscowości. W przeważającym okresie roku strumień wody nie daje gwarancji wykorzystania w razie pożaru.

Inicjatywa przewiduje instalację podziemnego stalowego zbiornika przeciwpożarowego o pojemności 100m3 wody zaopatrzonego w dwa stanowiska czerpalne z koszem ssawnym i zaworem zwrotnym, na górze zakończone nasadą strażacką. Zbiornik doposażony będzie w kominek oddechowy i rurę zasilającą wodę z ujęcia studni głębinowej. Zbiornik zostanie umieszczony w pobliżu Sklepu nr 2 DC w Ujsołach, znajdującego się w sąsiedztwie innych obiektów handlowych i usługowych, jak również budynków mieszkalnych.

Korzyści

Instalacja zbiornika przeciwpożarowego stworzy poczucie bezpieczeństwa poruszania się klientów w obrębie obiektów handlowych, w tym Sklepu nr 2 DC, zwłaszcza w okresie nasilonych zakupów weekendowych czy sezonowych. W przypadku pożaru reakcja sił prewencyjnych może być natychmiastowa. Zbiornik będzie umieszczony pod ziemią, co umożliwi zachowanie stanowisk parkingowych dla klientów.

Głosowanie

Głos na projekt można oddać TUTAJ. Co więcej, portal Herosi Innowacyjności daje możliwość głosowania wielokrotnego, raz dziennie. Projekt Gminy Ujsoły będzie można w ten sposób wspierać do 10 września br.  

Udostępnij

6
+6
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę