Tarcza antykryzysowa po cieszyńsku - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rezygnacja z uruchomienia basenu letniego, "cięcia" przy Święcie Trzech Braci, to niektóre z propozycji dla Cieszyna na czas zapowiadanej recesji.

Ratusz Cieszyn moje

 Wysuwają je radni Cieszyńskiego Ruchu Społecznego. Przewodniczący Rady Miasta Cieszyna otrzymał od nich interpelację, zawierającą propozycje przygotowania pakietu pomocowego dla przedsiębiorców oraz serii zmian budżetowych.
Wczoraj na stronie Sejmu RP pojawił się projekt ustawy antykryzysowej, która daje samorządom pomocne narzędzia do działania. W interpelacji CRS zawarł powtarzające się argumenty, np.: zwolnienia z podatków lub opłat czynszowych w okresie od trzech do sześciu miesięcy. Wysunięto też bardziej propozycje typowo dla Cieszyna: rezygnacja z części inwestycji lub odsunięcie ich w czasie; rezygnacja z organizacji lub ograniczenie kosztów organizacji imprez masowych i kulturalnych, w tym Święta Trzech Braci, wprowadzenie "Karty Cieszynioka" dla wspierających lokalną działalność, czy też rezygnacja z uruchomienia basenu letniego. 

Pełny tekst interpelacji można znaleźć poniżej, a jej koleje losu zależne mogą być w jakimś stopniu od zgody na zgromadzenia.  

intrerpelacja 1

interpelacja 2

Udostępnij

5
-3
8
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę