Marszałek - na remont katedry - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zarząd Województwa wybrał do dofinansowania projekty z obszaru dziedzictwa kulturowego. Na liście znalazło się tylko jedno przedsięwzięcie z naszego powiatu.

Katedra Żywiec

Dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Wojeództwa Śląskiego trafi do 38 obiektów związanych z zachowaniem dziedzictwa kulturowego w regionie. Ubiegało się o nie 67 projektów planowanych do realizacji na obiektach wpisanych do rejestru Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków lub znajdujących się na Szlaku Zabytków Techniki. To warunki jakie projekty musiały spełniać już na wejściu do konkursu. W toku prac, zarząd województwa podjął decyzję o podniesieniu pierwotnej kwoty alokacji przeznaczonej na konkurs, co pozwoliło na wybór 38 projektów. Wśród nich jedno zadanie z Żywiecczyzny. Które?

„Prace konserwatorskie, restauratorskie oraz budowlane związane z renowacją Katedry pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu w celu szerszego udostępnienia zabytku dla zwiedzających” to wniosek, jaki złożyła Parafia Rzymsko – Katolicka pw NNMP w Żywcu. Przyznana kwota, to 2,6 mln zł. Całość prac oszacowana została na 3,1 mln zł.

Jeszcze w lipcu pisaliśmy o innym składanym wniosku - „Na szklanym szlaku – zagospodarowanie terenu zabytkowej huty szkła w Złatnej”. Nie zalazł się on jednak na ostatecznie liście, nawet pośród zadań, które z uwagi na zbyt małą liczbę punktów nie otrzymają dofinansowania.
Warto też w tym miejscu zwrócić uwagę na pewne dysproporcje. Przy jedynej „żywieckiej” dotacji, powiat bielski otrzyma dofinansowanie do dwóch projektów, a cieszyński aż do czterech.

Udostępnij

5
+5
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę