Powstaje maskotka Ślemienia - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Moja Gmina Ślemień” to projekt, który realizuje Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki „Kuźnia Sztuki”. W jego ramach zostanie zaprojektowania i wykonana przez uczestników maskotka gminy Ślemień. Ale nie tylko.

Gmina slemien tyt

 - Poprzez cykl zajęć dla dzieci i młodzieży chcemy dać im możliwość twórczego wypowiedzenia się, określenia własnej tożsamości lokalnej oraz rozwiniecie pasji i zainteresowań.   
Zajęcia plastyczne połączone będą z tworzeniem wizerunku symbolu - maskotki Gminy Ślemień, takiego który bliski będzie jego mieszkańcom. W ramach projektu zaplanowano też serię zajęć warsztatowych z zakresu m.in. ceramiki, masy papierowej, masy solnej, podstawy szycia oraz projektowanie i szycie maskotek. Podczas uczestnictwa w warsztatach rękodzielniczych dzieci będą miały możliwość poznania nowych technik oraz rozwijania własnej kreatywności. Oczywiście bezpłatnie – powiedziała nam Sabina Haczek z fundacji „Kuźnia Sztuki”.

Po etapie projektowania, czyli wyboru symbolu zawierającego w sobie cechy Ślemienia, maskotki zostają uszyte albo wypalone z gliny, według projektu uczestników warsztatów.
Zajęcia odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury „Jemioła” w Ślemieniu. Projekt "Moja Gmina Ślemień" realizowany jest od 15.02 br i potrwa do 11.05.2018. Gmina wyda na ten cel 3,1 tys. zł.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę