Tresna - wyczekiwany remont dzwonnicy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rusza remont drewnianej zabytkowej dzwonnicy w Tresnej. Mieszkańcy domagają się jednak odnowy drewnianych przystanków autobusowych.

Dzwonnica 2

Zabytkowa drewniana dzwonnica z 1933 r. usytuowana przy ul. Krępli 29 w Tresnej, od dłuższego czasu wymagała kompleksowego remontu z uwagi na przegnite elementy konstrukcji i elewacji oraz coraz większą niestabilność obiektu. Od 2014 roku Gmina Czernichów bezskutecznie wnioskowała o dotację na ten cel. Dopiero w tym roku udało się pozyskać środki na realizację zadania.

W dniu 8.07.2019 Gmina Czernichów podpisała umowę ze Śląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków na dofinansowanie zadania pn. „Remont dzwonnicy zabytkowej w Tresnej”. Część kosztów związanych z remontem tj. koszt wykonania dokumentacji czy nadzór inwestorski nad realizacją zadania Gmina Czernichów musi jednak pokryć z własnych środków. Ponadto Gmina Czernichów zobowiązana jest dostarczyć Wykonawcy materiał w postaci drewna niezbędny do wykonania ustalonego zakresu prac.

Dlatego też w dniu 10.06.2019 r. powołany został Komitet społeczny na rzecz remontu dzwonnicy zabytkowej w Tresnej, z Przewodniczącą Panią Maria Pantoł – Sołtys Tresnej na czele, którego celem jest wsparcie remontu dzwonnicy.


Mieszkańcy o dzwonnicy i nie tylko

Na temat remontu mieszkańcy wypowiedzieli się w komentarzach na Facebooku tak:

"A kiedy przyjdzie czas na wiaty przystankowe… troszkę wstyd…"

"... A kiedy ruszy remont zabytkowych drewnianych przystanków autobusowych?"

Oprac. MG.

Udostępnij

5
+5
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę