Mieszkańcy Żywiecczyzny w armii austro-węgierskiej w czasie Wielkiej Wojny - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Muzeum Miejskie w Żywcu zaprasza na wernisaż wystawy pt. "Mieszkańcy Żywiecczyzny w armii austro-węgierskiej w czasie Wielkiej Wojny".

Wernisaz

Wernisaż odbędzie się 6 września 2019 r. o godzinie 17.30 w salach wystaw czasowych (I piętro). Sama wystawa zaś potrwa do 13 października br.

Celem ekspozycji jest przypomnienie o ważnym epizodzie w historii regionu, który miał wymiar powszechny i dotyczył praktycznie wszystkich rodzin Żywiecczyzny.

Na wystawie prezentowane będą przedmioty stanowiące część zbiorów Piotra Szczepaniaka. Wśród nich znajdą się zdjęcia, dokumenty, korespondencja i inne pamiątki z lat 1914-1918, które związane są z żołnierzami z obszaru austro-węgierskiego powiatu żywieckiego, służącymi w Cesarskiej i Królewskiej Armii. Zaprezentowane zostaną również oryginalne elementy umundurowania i wyposażenia, które pozwolą przybliżyć życie żołnierzy austro-węgierskich w czasie Wielkiej Wojny.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę