Zwierzęta w obiektywach pułapek. "Wilk" był pierwszy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dzięki nim można dowiedzieć się, jakie zwierzęta występują na danym terenie. Fotopułapki stają się coraz bardziej powszechne - również na Żywiecczyźnie.

wilk kamera glowne

- Fotopułapki to automatyczne aparaty z samowyzwalaczem reagującym na ruch. Mają funkcję robienia zdjęć i filmowania - tłumaczy Sabina Pierużek - Nowak ze Stowarzyszenia dla Natury „Wilk” z Twardorzeczki. - Takie urządzenia zastosowaliśmy jako pierwsi w Polsce. Umieszczamy je w Beskidach od 2003 roku - dodaje pani Sabina. Jaką funkcję pełnią fotopułapki? - Za ich pomocą monitorujemy zwierzęta - duże drapieżniki, ale nie tylko. Na zdjęciach czy filmach widać niedźwiedzie, wilki, rysie, ale też jelenie, sarny, dziki, borsuki, wydry czy bobry. Dzięki temu wiemy, w jakich miejscach pojawiają się zwierzęta, ile ich jest, oceniamy ich zachowanie, dowiadujemy czy mają potomstwo - tłumaczy nasza rozmówczyni.

Gdzie konkretnie umieszczane są fotopułapki? - Nie mogę tego zdradzić, ponieważ urządzenia te coraz częściej padają łupem złodziei  - zaznacza Sabina Pierużek - Nowak i dodaje, że ma jednak sposób na kradzieże. - Aparaty wyposażone są w moduł  wysyłający mmsy do naszego stowarzyszenia. Robią zdjęcie złodziejowi i dzięki temu udaje nam się go namierzyć.

 

Zobaczcie film stowarzyszenia dla natury „Wilk” ze zwierzętami, które zarejestrowały już beskidzkie fotopułapki:

Udostępnij

5
+5
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę