Wyświetlacz na Piłsudskiego tylko na próbę! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W tym miejscu przymiarki do tego typu rozwiązania czynione są od dawna. Okazuje się, że wciąż to tylko przymiarki.

Al. Piłsudskiego w Żywcu, na wysokości Os. 700-lecia i wlotu ul. Południowej, to fragment drogi od dawna uznawany za niebezpieczny, gdzie kierowcy często jeżdżą szybko, stwarzając nadmierne zagrożenie. Starostwo Powiatowe w Żywcu zamontowało tam prawie 2 lata temu, na próbę, fotoradar, wyświetlający prędkości przejeżdżających pojazdów. Próba okazała się pomyślna, jednak z uwagi na koszty nie zdecydowano się zamontować fotoradaru. W ostatnich tygodniach natomiast pojawiła się obietnica zarówno władz miejskich, jak i powiatowych, zamontowania w tamtym rejonie wyświetlacza prędkości. Pojawił się kilka dni temu, na wysokości ul. Południowej, dla kierowców jadących w kierunku Jeleśni. Okazuje się jednak, że znów tylko na jakiś czas.

 - Wyświetlacz został zamontowany przy Al. Piłsudskiego przez Powiatowy Zarząd Dróg w Żywcu na okres próbny, testowy, na jeden miesiąc. Po tym czasie będzie postanowione, co dalej – powiedział rzecznik żywieckiego Starostwa Dariusz Szatanik.

Dodajmy, że nieco dalej w kierunku centrum miasta, przy przejściu dla pieszych przed Galerią Kolorowa, Powiatowy Zarząd Dróg zamontował znak D-6, podświetlany bateriami słonecznymi. Przedstawia on kroczącego przez zebrę ludzika. Dzięki podświetleniu z jest lepiej widoczny z daleka on i przejście. Koszt dwóch sztuk tego oznakowania wyniósł 7,5 tys. zł.

 

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę