Opony pod PSZOK-iem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nielegalne składowisko opon znaleziono na terenie gminy Gilowice.

Opony Gilo 2

To obręb gruntów Rychwałdu, na granicy z gminą Łękawica. Jak ustalono, odpady znajdują się na terenie prywatnych działek.

"W myśl obowiązujących przepisów ustawy o odpadach (art. 3 ust. 1 pkt 19 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach t.j. Dz. U. z 2019r. poz.60), domniemywa się, że władający powierzchnią ziemi jest posiadaczem odpadów znajdujących się na nieruchomości, co oznacza, że właściciele gruntów, na których zalegają odpady z mocy prawa są ich posiadaczami i to na nich ciąży obowiązek i koszt usunięcia odpadów. Dlatego apelujemy do mieszkańców Gminy, aby nadzorowali swoje grunty, szczególnie w miejscach, gdzie mogą być bardziej narażone na niekontrolowane podrzucanie odpadów. Fakt porzucania odpadów tym bardziej bulwersuje i zastanawia przy obecnej sytuacji formalno-prawnej, gdzie każdy mieszkaniec gminy jest objęty tzw. “podatkiem śmieciowym” i w ramach tej opłaty może oddać odpady komunalne bezpośrednio sprzed nieruchomości lub do PSZOK, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i ryzyka." - czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Gilowice. 

Co ciekawe, miejsce gdzie podrzucono odpady znajduje się zaledwie kilkaset metrów od PSZOK, prowadzonego dla mieszkańców gminy.

Udostępnij

0
-3
3
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę