Co z mostem w Sporyszu? Czemu nie widać żadnych prac? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wciąż nie widać prac remontowych na moście w Żywcu Sporyszu nad Koszarawą. Kierowcy tracą cierpliwość, bo umowa na naprawę mostu została podpisana w kwietniu i prace miały sie rozpocząć po objęciu przez wykonawcę placu budowy.

19397873 1747237768627329 783013608 n copy

Robotników widywano tam sporadycznie, a jedynym póki co widocznym dowodem na rozpoczęcie prac jest ustawienie obok mostu baraku dla robotników oraz przenośnej ubikacji. To tyle. Co sie dzieje? 

- Remont mostu polegać będzie na wzmocnieniu konstrukcji przez wprowadzenie dodatkowych stalowych łuków - mówi Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Jak informuje nasz rozmówca, obecnie łuki budowane są w wytwórni konstrukcji stalowych. - Wkrótce zostaną ukończone, przewiezione i zainstalowane w konstrukcji mostu - podkreśla rzecznik.

Poza tym naprawa mostu ma objąć również m.in. wymianę nawierzchni jezdni i naprawę balustrad. Całość robót prowadzona będzie przy wprowadzonym tu dwa lata temu ruchu wahadłowym. - Umowa z wykonawcą przewiduje, że ruch w obu kierunkach zostanie przywrócony na moście w drugiej połowie sierpnia br. - tłumaczy Ryszard Pacer i dodaje, że remont potrwać ma do końca listopada br. Przewidywany koszt inwestycji wynosi ponad 880 tys. zł.

Przypomnimy, że most na Koszarawie w Sporyszu powstał około 1935 r. Miał 20 ton nośności i niespełna 6 metrów szerokości. W 1989 r. ówczesny zarządca tej drogi, czyli krakowska Dyrekcja Okręgowa Dróg Publicznych przebudował płytę mostu poszerzając obiekt do 10 metrów.

- Podejmowana obecnie przebudowa sprawi, że most będzie miał nośność umożliwiającą przejazd najcięższych pojazdów dopuszczonych do ruchu - podsumowuje Ryszard Pacer.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę