Szlak jak po lawinie błotnej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To może być duże utrudnienie dla wędrujących w tamtej okolicy turystów. 

dzis tytulowy lipowska

 Od kilku tygodni zamknięty jest szlak turystyczny ze Złatnej w kierunku Hali Lipowskiej i Hali Rysianki. 

"Informujemy, że od dnia 23.04.2020, na okres trzech tygodni, zamknięty zostaje szlak łącznikowy żółty, prowadzący na Halę Lipowską (odcinek od czarnego szlaku na Rysiankę, do niebieskiego szlaku na Halę Lipowską). Aby dostać się na Halę Lipowską, prosimy o korzystanie z "obejścia" tj. szlaku czarnego na Halę Rysiankę a następnie niebieskiego na Halę Lipowską." - taką wiadomość przekazywało końcem kwietnia Nadleśnictwo Ujsoły. Zamknięcie spowodowane jest koniecznością przeprowadzenia prac z zakresu pozyskania i zrywki drewna, na powierzchniach dotkniętych szkodami od wiatru, tak by już tej wiosny można było posadzić nowe pokolenie lasu." - taką wiadomość przekazywało końcem kwietnia Nadleśnictwo Ujsoły.

Wczoraj natomiast na stronie społecznościowej Schroniska na Hali Lipowskiej pojawiła się informacja o złym stanie niebieskiego szlaku, do którego dociera przywołany wcześniej żółty. Powodem jest wycinka drzew. Dojście do schronisk może być przez to utrudnione:

"Tak wygląda końcówka niebieskiego szlaku, tuż pod schroniskiem. Zwózka drewna doprowadziła do powstania lawiny błotnej- praktycznie nie do przejścia, błoto miejscami sięga po kolana. Szlak żółty od miejsca rozwidlenia ze szlakiem czarnym, idąc od Złatnej Huty oraz końcówka niebieskiego szlaku z kierunku Złatna-Szkoła są w stanie jak na zdjęciach.
Dla wędrujących niebieskim szlakiem polecamy skrót- w miejscu przecięcia szlaku z linią średniego napięcia, idąc wzdłuż słupów dochodzicie prosto na Halę Lipowską!" - głosi informacja schroniska na Lipowskiej.

Na dowód niejako "Hala Lipowska FB" udostępnia też zdjęcia (w galerii pod tekstem), obrazujące sytuację. Obecnie tamta okolica, to nie tylko zalegające błoto, ale i coraz mniej drzew na tą chwilę.   

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę