To plaża, nie kąpielisko - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po wtorkowym wypadku, kiedy to z Jez. Żywieckiego wyłowiono zwłoki mężczyzny, w wielu komentarzach do sytuacji pojawiło się pytanie, czy na zlokalizowanej na przy końcu ul. Św. Wita w Żywcu Plaży Miejskiej jest ratownik wodny?

Plaza miejska

 Plaża Miejska, tak jak teraz, w szczycie sezonu letniego, przyciąga wiele osób. Część z nich zażywa też kąpieli wodnych. W związku z niedawnym przypadkiem utonięcia w tamtej części jeziora, pojawia się pytanie, czy te osoby są jakoś chronione. O to, czy jest ratownik wodny na plaży zarządzanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu i czy są podstawy ku temu, żeby był, zapytaliśmy w żywieckim Ratuszu:

- Według słownikowej definicji, plaża to pas wybrzeża przy zbiorniku wodnym pokryty piaskiem lub żwirem. Zgodnie z tą zasadą nasza Plaża Miejska pokryta jest piaskiem i służy do odpoczynku w trakcie słonecznych dni. Sądząc po ilości osób korzystających z tej atrakcji, można z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, iż jest to jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynku letniego nie tylko dla mieszkańców Żywca, ale też dla licznie przybywających w tamto miejsce turystów.  
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który jest gospodarzem terenu, nie prowadzi jednak w tym miejscu kąpieliska. W związku z tym siłą rzeczy nie zatrudnia ratownika - przekazał nam rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Żywcu Mariusz Hujdus.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę