Dyżur eksperta ZUS w sprawie zasiłków - przez cały czerwiec - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Masz pytanie w sprawie zasiłku chorobowego? Chciałbyś wiedzieć jakie świadczenia przysługują za czas opieki nad dzieckiem,  obowiązkowej kwarantanny, a może nie wiesz jakie dokumenty należy dostarczyć do ZUS, by mieć wypłacony zasiłek chorobowy? Odpowiedzi na te i inne pytania można uzyskać dzwoniąc pod specjalny numer telefonu udostępniony przez Oddział ZUS w Bielsku-Białej. 

telefon2

Przez cały czerwiec, w dniach od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 - 15.00, w bielskim oddziale ZUS funkcjonować będzie dyżur telefoniczny z zakresu informacji zasiłkowej. Dzwoniąc pod numer telefonu 33 825 25 52 będzie można uzyskać informacje z zakresu prawa do wypłaty świadczeń z ubezpieczenia chorobowego, czy dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Porad udzielać będą specjaliści z Oddziału ZUS w Bielsku-Białej. 

- Mamy nadzieję, że dyżur telefoniczny z zakresu zasiłków pozwoli naszym klientom na uzyskanie odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań i zagadnień dotyczących prawa do świadczeń i wypłaty zasiłków. Podczas rozmowy z pracownikiem będzie można dopytać się o tak istotną kwestię, jaką są dokumenty i wnioski, które ubezpieczony czy płatnik musi dostarczyć do ZUS, aby zasiłek mógł być wypłacony. Eksperci wyjaśnią też, kiedy świadczenie wypłacane jest przez  zakład pracy, a kiedy przez ZUS - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. 

Kontakt dla płatników

Przypominamy, że przedsiębiorcy w sprawach dotyczących udzielanego wsparcia przez ZUS przez cały czas mogą się kontaktować z doradcami ds. ulg i umorzeń. Numery telefonów do doradców zostały udostępnione na stronie internetowej www.zus.pl, w zakładce Firmy (https://www.zus.pl/firmy/ulgi/umorzenia/doradca-w-sprawie-ulg-i-umorzen). Poniżej numery kontaktowe dla płatników podlegających Oddziałowi ZUS w Bielsku-Białej do doradców ds. ulg i umorzeń: (33) 825 30 70, (33) 825 3071, (33) 825 3072; (33) 825 3073, (33) 825 3074; (33) 825 3062

Informacje kontaktowe do doradców udostępnione zostały także na drzwiach placówek Oddziału ZUS w Bielsku-Białej i podległych inspektoratach w Cieszynie i Żywcu.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę