Leśna bez wody - skutek awarii i "nielegalu" - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W weekend w gminie Lipowa, w powiecie żywieckim, odkryto nielegalną instalację do poboru wody.

Awaria tyt

Instalacja uległa awarii, co spowodowała nagły pobór bardzo dużej ilości wody. W konsekwencji tego zdarzenia sołectwo Leśna przez kilka godzin pozbawione było wody. Warto zauważyć, iż istniała groźba braku wody w całej gminie. Nielegalna instalacja do poboru wody, z wężykiem zamiast licznika, została odkryta w jednym z niezamieszkałych domów. Poza służbami usuwającymi awarię na miejsce została wezwana policja, która będzie prowadzić dalsze czynności w tej sprawie. Wójt Gminy Lipowa w mediach społecznościowych wystosował apel do właścicieli niezamieszkałych nieruchomości.

- Wyciekło prawie 300 metrów sześciennych wody. Zaangażowanych do pracy było 5 pracowników urzędu, trzeba było sprowadzić koparkę. Dlatego proszę mieszkańców. Zwróćmy uwagę lub zgłośmy. Podobna sytuacja była 2 tygodnie temu w Twardorzeczce. Czymś takim naraża się na brak wody całą miejscowość - mówi wójt Lipowej Jan Góra.  

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę