W kościele odnaleziono zabytek - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W czasie sprawdzania stanu technicznego kościoła ap. Jakuba Starszego w Ustroniu, proboszcz pomocniczy ks. Dariusz Lerch wraz z kuratorem Marcinem Janikiem i radnym parafialnym Łukaszem Sitkiem zauważyli obluzowane deski w podłodze strychu kościoła.

chrzcielnica  2

 Po odsłonięciu fragmentu podłogi okazało się że pod deskami znajduje się ukryte pomieszczenie. Postanowiono by poprosić parafian posiadających sprzęt wspinaczkowy o pomoc w wydobyciu znajdujących się tam przedmiotów.

Odnaleziono w tym niezwykłym miejscu drewnianą, XIX wieczną chrzcielnicę, która zapewne była używana w tym kościele zanim zastąpiła ją obecna, łudząco do niej podobna żeliwna chrzcielnica z 2 połowy XIX wieku.

"Nie wiemy dlaczego nasi przodkowie akurat tam ukryli drewnianą chrzcielnicę ale jak zapewnił ks. Dariusz, zostanie ona zabezpieczona i oddana w fachowe ręce osób zajmujących się odnową tego typu zabytków." - czytamy na stronie społecznościowej parafii. 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę