Dopłata do szpitala - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jego długi rosną w tempie, które już dawno jest znacznie więcej niż niepokojące. 

Szpital stary

 Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu w Żywcu przegłosowano uchwałę o pokrycia straty za rok 2018 Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu. Strata ta wyniosła 6 031 788,18 zł netto. Radna Bogumiła Lach zaproponowała, aby 3 626 482,45 zł pokryte było z budżetu Powiatu Żywieckiego, natomiast 2 405 305,73 zł z przychodu ZZOZ w przyszłych latach. Uchwała została przyjęta przy 22 głosach za i jednym wstrzymującym się. 

O tragicznej wręcz sytuacji żywieckiego szpitala pisaliśmy już wielokrotnie, między innymi TUTAJ. Głównym powodem wielomilionowych łącznych długów placówki jest niekorzystny system rozliczeń ponadryczałtowych z Narodowym Funduszem Zdrowia. Długi przejdą zapewne na nowy szpital, jeśli ten zostanie w końcu oddany do użytku. Sytuacja jest tak zła, że w niedawnej rozmowie z Żywiecką Kroniką Beskidzką starosta Andrzej Kalata stwierdził, że może dojść nawet do wycofania się firmy InterHealth Canada z projektu prowadzenia nowego szpitala powiatowego na zasadach partnerstwa publiczno - prywatnego. Co gorsza, może ona zażądać wtedy od Starostwa Powiatowego w Żywcu do 220 mln zł odszkodowania 

Udostępnij

0
-8
8
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę