Pediatryczny ma nowego szefa - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej ma nowego dyrektora. 

Od 1 stycznia 2020 roku jest nim Ewa Bachta. Zastąpiła ona Ryszarda Odrzywołkaktóry przeszedł na emeryturę.

Ewa Bachta z wykształcenia jest ekonomistką. Ze służbą zdrowia zawodowo związana od 1997 roku, z czego aż 18 lat zajmowała stanowiska kierownicze. Między innymi w latach 2011-2017 była zastępcą dyrektora do spraw ekonomiczno- administracyjnych Górnośląskiego Centrum Medycznego im. profesora Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a wcześniej, w latach 2008-2011, podobną funkcję pełniła w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Ostatnio pracowała jako kierownik działu do spraw badań i pozyskiwania funduszy w Górnośląskim Centrum Medycznym. Uchwałę o powierzeniu Ewie Bachcie funkcji dyrektora dziecięcego szpitala podjął Zarząd Powiatu w Bielsku-Białej. Starosta bielski Andrzej Płonka jest zdania, iż duże doświadczenie w kierowaniu placówkami służby zdrowia oraz wykształcenie ekonomiczne to nie jedyne atuty nowej dyrektor

- Dla mnie najważniejsze jest to, że ma bardzo dobrą aurę, bo potrafi rozmawiać ze wszystkimi, a to jest chyba dzisiaj najbardziej potrzebne w tym szpitalu – mówi starosta Andrzej Płonka.

Ewa Bachta podkreśla, że Szpital Pediatryczny odgrywa bardzo ważną rolę na medycznej mapie nie tylko Bielska-Białej i powiatu bielskiego, ale całej południowej części województwa śląskiego. Dlatego musi on funkcjonować sprawnie oraz skutecznie.

- Wysoka jakość świadczonych usług medycznych, zadowolenie naszych pacjentów, ich rodziców i opiekunów to oczywiście moje priorytety. A tego nie da się zrobić bez odpowiednio licznej oraz wykwalifikowanej kadry medycznej. Stąd pierwszym zadaniem, które mnie czeka, jest unormowanie i uspokojenie sytuacji kadrowej. Jednocześnie nie możemy też zapominać o ekonomii. Wiem, że w obecnych realiach, gdy wiele powiatowych szpitali jest poważnie zadłużonych, nie będzie to sprawą prostą, jednak musimy szukać takich rozwiązań, które poprawią kondycję finansową Szpitala Pediatrycznego. Na razie, po pierwszych dniach pracy, jestem zbudowana zaangażowaniem całej załogi oraz tym, że tu naprawdę widać troskę pracowników o szpital – mówi dyrektor Ewa Bachta.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę