Koronawirus: zakażony w Szpitalu Wojewódzkim - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pacjent zarażony koronawirusem przebywał w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. 

Szpital woj

 Okoliczności towarzyszące tej sytuacji wyjaśnia Anna Szafrańska, rzecznik prasowy szpitala:

"Pacjent chory na Covid-19 przebywał na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. 67-letni mężczyzna trafił do naszej placówki w środę, 18 marca, z powodu bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Wymagał natychmiastowej operacji naczyniowej, której został poddany. Cierpiał również na wiele chorób współistniejących – informuje Anna Szafrańska, rzecznik placówki.

Na podstawie przeprowadzonego wywiadu przy przyjęciu oraz objawów chorobowych pacjent nie wskazywał, że jest zarażony SARS CoV-2. W trakcie pobytu na chirurgii jego stan zaczął się pogarszać. Wykonano badania, w tym także test na obecność SARS CoV-2.

22 marca w nocy otrzymaliśmy wynik pozytywny. W uzgodnieniu z Oddziałem Zakaźnym Szpitala Megrez w Tychach pacjent został tam przekazany.

24 marca, po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego został zamknięty na najbliższe 14 dni. W tym czasie żaden z przebywających tam pacjentów nie zostanie wypisany. Sanepid otrzymał również listę chorych, którzy opuścili ten oddział w dniach od 19 do 23 marca.

Personel, który miał kontakt z chorym został odsunięty od pracy w tym oddziale. Sanepid podda te osoby kwarantannie. Od pracowników oddziału, a także Zakładu Diagnostyki Obrazowej zostały pobrane próbki na obecność SARS CoV-2. – Po siedmiu dniach badania zostaną powtórzone. Jeżeli wyniki będą negatywne, za zgodą powiatowego inspektora sanitarnego osoby te będą mogły wrócić do pracy. Pracownicy kwarantannę odbędą w domach – wyjaśnia Anna Szafrańska.

Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej zostanie poddany dekontaminacji. Wszyscy pacjenci, którzy tam przebywają zostali odpowiednio zabezpieczeni. Zajmuje się nimi personel z macierzystego oddziału i innych oddziałów, który nie miał kontaktu z chorym.

Przez najbliższe 14 dni Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej nie będzie przyjmował pacjentów. Osoby potrzebujące pomocy w zakresie chirurgii ogólnej będą kierowani do najbliższych szpitali. Szpital Wojewódzki w Sosnowcu przyjmie osoby, wymagające pomocy w zakresie chirurgii naczyniowej."

 

Udostępnij

2
+1
1
Reklama
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę