9 z Sanepidu z koronawirusem. Ile osób jeszcze? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bielski Sanepid przejął obowiązki cieszyńskiej stacji. Ma to związek z wykryciem wirusa u pracowników tego drugiego. U ilu? Tutaj sprawa jest rozwojowa.

Koronawirus 2

We wtorek (24 marca 2020 r.) w związku z potwierdzonymi przypadkami zakażenia się koronawirusem przez kilku pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie, cieszyński Sanepid został zamknięty.  Równocześnie cały personel Stacji został poddany kwarantannie.

Główny Inspektor Sanitarny wyznaczył Stację, która przejęła dotychczasowe zadania cieszyńskiego Sanepidu, jest nią Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej 

- W powiecie cieszyńskim sytuacja powinna się szybko ustabilizować, ponieważ bielski Sanepid przejął już obowiązki po cieszyńskiej Stacji. Ponownie pojawił się dostęp do informacji dotyczącej zakażeń się koronawirusem pod numerami telefonu: 504 022 816 oraz 514 122 992 - mówi Sylwia Pieczonka, pełniąca funkcję rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego.

Przeprowadzone testy na obecność koronawirusa pośród pracowników cieszyńskiego Sanepidu pozytywne wyszły u 9 osób. 

– Wciąż czekamy na wyniki badań reszty załogi Stacji - dodaje Pieczonka.

- Od samego początku, od kiedy w naszym kraju pojawił się koronawirus wywołujący chorobę zakaźną COVID-19, aż do momentu wykrycia zakażenia tym patogenem u pracowników Stacji, cały tamtejszy personel pracował z wielkim zaangażowaniem, bardzo ofiarnie po 12-14 godzin na dobę przede wszystkim myśląc o zdrowiu naszych Mieszkańców. Pracowali w święta, w weekendy, w niedziele. Co bardzo ważne, cały czas były dostępne telefony dyżurne, działające 24 godziny na dobę. Pracownicy pomagali mieszkańcom naszego Powiatu, jak najlepiej potrafili. Podkreślę również to, że moja współpraca jako osoby pełniącej funkcję rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego w Cieszynie z pracownikami Sanepidu była znakomita, zawsze mogłam liczyć na pomoc z ich strony, za co im dziękuję. Przepraszam wszystkich zainteresowanych za chwilowe zamieszanie spowodowane przyczynami niezależnymi od personelu naszego Sanepidu - kończy Sylwia Pieczonka.

Rosnąca liczba

Koronowirusa stwierdzono u 9 osób, ale trwa oczekiwanie na ostateczne wyniki badań, które Sanepid poda być może jutro.  

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę