Koronawirus: Szpital Wojewódzki z apelem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej przestrzega wszelkich procedur, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2. Jak informuje rzecznik prasowy szpitala Anna Szafrańska, wiele zależy także od osób, które przychodzą do placówki po pomoc, Powinny przestrzegać dystansu społecznego, często dezynfekować ręce, zakrywać usta i nosy. Dzięki temu nie zakażą innych pacjentów oraz specjalistów, którzy dbają o życie i zdrowie chorych.

Szpital bb SOR

Do charakterystycznych objawów zakażenia koronawirusem należą kaszel oraz gorączka. Każda osoba wchodząca na teren Szpitala Wojewódzkiego ma mierzoną temperaturę ciała. To postępowanie zgodne z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, a także regulacjami Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

- Ma ustrzec innych pacjentów oraz lekarzy, pielęgniarki, położne oraz cały personel medyczny przed zakażeniem SARS –COV-2. Pamiętajmy, że codziennie do naszej placówki trafiają osoby, które cierpią na różne dolegliwości. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której z powodu zakażenia koronawirusem zabraknie specjalistów, mogących udzielać pomocypodkreśliłaSabina Bigos-Jaworowska, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Bielsku-Białej.

Wszystkie działania Szpitala Wojewódzkiego są zgodne z aktualnymi wytycznymi i przepisami. Każdy pacjent przyjmowany na oddział Szpitala Wojewódzkiego ma wykonywany test na obecność SARS –CoV-2. Testów nie wykonuje się osobom, które zgłaszają się do poradni, lub na rehabilitację. Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego zaapelowała o to, aby mieszkańcy miasta i regionu, którzy zgłaszają się po pomoc, rzetelnie i uczciwie wypełniali ankiety z krótkim wywiadem epidemiologicznym. Ankiety rozdawane są przy wejściu do szpitala. Od wiarygodności podanych w nich informacji zależy zdrowie innych pacjentów i personelu medycznego.

Osoby, które udają się do Szpitala Wojewódzkiego po pomoc proszone są o to, aby ze zrozumieniem podchodziły do środków bezpieczeństwa, które stosowane są w placówce. Zdarzają się niestety pacjenci odmawiający współpracy. Nie pozwalają sobie m.in. zmierzyć temperatury.

Zapewniam, że żadna z procedur nie jest wymierzona przeciwko chorym. Wręcz odwrotnie. Robimy wszystko, aby każdego skutecznie uchronić przed zakażeniem SARS –CoV-2, jednocześnie nieprzerwanie ratując zdrowie i życie dziesiątków potrzebujących, którzy zjawiają się codziennie w Szpitalu Wojewódzkim – dodała Sabina Bigos-Jaworowska.

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę