Nowy ordynator neurochirurgii - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej informuje, że dr hab. n. med. Jerzy Słowiński wybrany został w konkursie na stanowisko ordynatora Oddziału Neurochirurgicznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Od pół roku, z powodu braku kadry medycznej, oddział pozostawał w zawieszeniu. Wznowi działalność 1 września. 

ordynator

Oddział Neurochirurgiczny Szpitala Wojewódzkiego posiada 26 łóżek w salach dwu i trzyosobowych z głosowym systemem przywoławczym. Ma też czteroosobową sala intensywnego nadzoru z możliwością stałego monitorowania podstawowych parametrów życiowych oraz EEG, ciśnienia wewnątrzczaszkowego i szybkości przepływu krwi w naczyniach mózgowych (TCD). W trzech salach zamontowane zostały kamery.

Szpital Wojewódzki dysponuje wydzieloną salą operacyjną o podwyższonej aseptyce z nawiewem laminarnym. Sala wyposażona jest w podwieszony mikroskop operacyjny z torem wizyjnym, ssak ultradźwiękowy, zestaw neuroendoskopowy, aparat do śródoperacyjnego badania przepływów w naczyniach mózgowych.

Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego podkreśliła, że funkcjonowanie Oddziału Neurochirurgicznego jest niezwykle ważne dla całego regionu.
– Udało nam się skompletować zespół specjalistów i jesteśmy gotowi, aby udzielać pomocy zarówno w tzw. ostrych przypadkach, jak i leczyć osoby, które czekają w kolejce na planowany zabieg. W przyszłości zamierzamy rozszerzyć leczenie o nowy typ świadczeń na tym oddziale – poinformowała dyrektor Szpitala Wojewódzkiego.

Konkurs a stanowisko ordynatora Oddziału Neurochirurgicznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej stał na bardzo wysokim poziomie. O to stanowisko ubiegało się trzech kandydatów. Jerzy Słowiński tuż po ogłoszeniu wyników konkursu powiedział, że kierowanie Oddziałem Neurochirurgicznym Szpitala Wojewódzkiego traktuje jak nowe, zawodowe wyzwanie. Podziękował również komisji konkursowej za zaufanie.

– Zdaję sobie sprawę z dużego potencjału Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Doświadczenie, które zyskałem w trakcie swojej kariery zawodowej, sprawiło, że postanowiłem podjąć się tego zadania. Zamierzam wspólnie ze swoimi współpracownikami przyczynić się do rozbudowy Oddziału Neurochirurgicznego Szpitala Wojewódzkiego - powiedział neurochirurg.

Jerzy Słowiński posiada specjalizacje z zakresu neurochirurgii, neurotraumatologii oraz neuropatologii. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego w Zabrzu, Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (obecnie Śląski Uniwersytet Medyczny). Odbył indywidualne staże kliniczne m.in. w Klinice Neurochirurgii w Lublanie w Słowenii, na Oddziale Neurochirurgii i Zakładu Neuropatologii Mayo Clinic Jacksonville w USA, w Instytucie. Neurochirurgicznym im. N.N. Burdenki w Moskwie w Rosji oraz w Indiana Alzheimer Disease Center w Indianapolis w USA. Jest laureatem stypendium R. and C. Smith Fellowship Award in Neurological Diseases, Mayo Clinic Jacksonville, USA. 

W latach 1987-2006 Jerzy Słowiński zatrudniony był w Klinice Neurochirurgii i Neurotraumatologii w Bytomiu, następnie w Oddziale Klinicznym Neurochirurgii w Sosnowcu (2006-2009). W latach 2009-2020 pracował w Oddziale Neurochirurgii Specjalistycznego Szpitala im. Dr Sokołowskiego w Wałbrzychu, pełniąc w latach 2009-2019 funkcję ordynatora tego oddziału. 

Jego zainteresowania zawodowe obejmują m.in. leczenie nowotworów mózgu i kanału kręgowego, neuralgię nerwu trójdzielnego, leczenie interwencyjne bólu, neuromodulację i leczenie schorzeń zwyrodnieniowych kręgosłupa. 

Od 2007 r. Jerzy Słowiński jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest również autorem i współautorem 146 prac i doniesień naukowych, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów, Stowarzyszenia Neuropatologów Polskich, European Association for Neurooncology.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę