Dni zdrowia w Bielsku-Białej. Aż dwa - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

Jak zadbać o siebie i bliskich? Tego dowiedzą się mieszkańcy, którzy odwiedzą w najbliższy weekend – 17 i 18 lutego halę pod Dębowcem w Bielsku-Białej. Odbędzie się tam pierwsza edycja Dni Zdrowia, organizowana przez 2 samorządy: Powiatu Bielskiego i miasta Bielska-Białej.

bielsko

Takiego wydarzenia jeszcze nie było w naszym regionie. „Jest to duże przedsięwzięcie, stąd połączone siły naszych samorządów. Będą nasze szpitale  powiatowe: Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej i Centrum Zdrowia Psychicznego – Olszówka, jednostki miejskie – Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski w Bielsku-Białej. Zaprosiliśmy także placówki Marszałka Województwa Śląskiego, a więc szpitale z Bystrej, Wilkowic i Ustronia. Będzie z nami też bielski Szpital Wojewódzki”- mówi Andrzej Płonka, starosta bielski.

Jak podkreślił Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej do współpracy doszło spontanicznie. „Pomysł wyszedł od naszych pracowników podczas spotkań przy okazji realizacji innego projektu, jest to inicjatywa oddolna. Nasza współpraca pokazuje, że trzeba działać regionalnie i łączyć się. Działając osobno, jako miasto, czy powiat nie osiągniemy takich efektów, jak te dwa Dni Zdrowia, które przed nami. Jest to wydarzenie pomyślane dla całych rodzin, przyjdźcie z dziećmi – one także nie będą się nudzić – będą dla nich zabawy i konkursy”- zaprasza prezydent Klimaszewski.

Swoje stoiska w hali będzie miało ponad 30 podmiotów. Oprócz szpitali również  fundacje, wyższe uczelnie, samorządy zawodowe lekarzy, aptekarzy oraz pielęgniarek i położnych.

„Będą konsultacje dermatologiczne, pediatryczne, logopedyczne, ortopedyczne i wiele innych, a także możliwość wykonania badań” – mówi Lucyna Majewska, naczelnik wydziału zdrowia Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej. „Chcemy zwrócić uwagę mieszkańców, jak wielką moc ma profilaktyka zdrowotna – jak wiele sami możemy codziennie robić, żeby nie trzeba było korzystać z konsultacji lekarskich. Będzie to świetne miejsce, żeby zapoznać się z poradami dietetyka i fizjoterapeuty, czy posłuchać prelekcji choćby o skutkach wykonywania tatuaży” – mówi Ewa Swatek, naczelnik wydziału polityki społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Mieszkańcy będą mogli sobie przypomnieć, jak udzielać pierwszej pomocy z Bielskim Pogotowiem Ratunkowym oraz Uniwersytetem Bielsko-Bialskim. Chętni będą mogli oddać krew, a także zapisać się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego Fundacji DKMS. Będą porady dla przyszłych mam, a konkursy i warsztaty dla dzieci i młodzieży. W osobnej sali będzie można posłuchać wykładów m.in. na temat: depresji, profilaktyki chorób serca, tego jak rozpoznać udar, cukrzyc i tężyczkę, o zdrowiu psychicznym najmłodszych.

Wstęp na wydarzenie przez 2 dni jest wolny. Zapraszamy w godzinach od 10:00 do 17:00. Poniżej szczegółowa rozpiska prelekcji i stoisk uczestników.

Mat. prasowe/M.Fritz 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę