Ścinają garby, zabezpieczą przed osuwiskiem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Władze gmin: Milówka i Węgierska Górka otrzymały w ubiegły piątek odpowiedź Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na swoje pismo z sierpnia tego roku, w sprawie zwiększonego ruchu ciężkich samochodów przez te miejscowości oraz ich konsekwencji dla bezpieczeństwa mieszkańców i kierowców.

WG rondo

Organ ten w obszernej odpowiedzi przypomniał, że zarządcą dróg powiatowych 1435 S i 1439 S jest Starostwo Powiatowe w Żywcu. Przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w osobie zastępcy dyrektora oddziału Marka Niełacnego przypomniał, że w ramach podpisanego porozumienia z 15 maja została wykonana wymiana nawierzchni na pierścieniu ronda z kostki granitowej na bitumiczną. GDDKiA prowadzi prace dążące do zlikwidowania utrudnień związanych z  deformacjami poprzecznymi. Chodzi o garby na drodze pomiędzy Węgierską Górką, a Milówką. Usunięto juz ich 19. Termin zakończenia prac to koniec grudnia tego roku. 

Dyrekcja poinformowała też, że 28 sierpnia wybrała drogą przetargu wykonawcę przebudowy drogi krajowej nr 1 w zakresie zabezpieczenia korpusu drogowego przed negatywnymi skutkami ruchów osuwiskowych na granicy gmin: Węgierska Górka i Radziechowy – Wieprz. Prace maja być rozpoczęte niezwłocznie po podpisaniu umowy.

 

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę