Ratusz zatrudnia, miasto awansuje - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Burmistrz Żywca ogłosił nabór na stanowisko kierownika wydziału, którego dotyczą ciekawe statystyki.

Zdjęcie: Marcin Butora Fotografia FB

Poszukiwany jest kierownik Biura ds. Pozyskiwania Środków Krajowych i Zagranicznych w Urzędzie Miejskim w Żywcu. Przede wszystkim będzie on prowadził stały monitoring możliwości uzyskania dofinansowania ze środków krajowych i zagranicznych do zadań realizowanych przez miasto Żywiec. Kandydaci powinni posiadać wyższe wykształcenie w kierunku administracja i co najmniej 3-letni staż pracy w administracji publicznej.

 Coś się poprawiło?

Pewną ciekawostką jest to, że niemal dokładnie rok temu Ratusz poszukiwał referenta do tego samego biura. Informowaliśmy przy tamtej okazji o stosunkowo słabych wynikach miasta w tym temacie, według dostępnych danych. W marcu 2018 roku Urząd Statystyczny w Katowicach udostępnił dane za rok 2016. Jak Żywiec wypadał na tle powiatu, jeśli chodzi o środki w dochodach budżetu gminy na finansowanie i współfinansowanie programów i projektów unijnych, w przeliczeniu na jednego mieszkańca? Pośród piętnastu gmin powiatu zajął 13. miejsce. Niżej uplasowała się tylko Jeleśnia, natomiast Świnna nie została ujęta w rankingu.

Teraz dostępne są statystyki za rok 2017. Czy tych 12 miesięcy coś wniosło? Bardzo wiele. Tym razem gmina Żywiec znajduje się w nich w kategorii o której mowa, na pierwszym miejscu. Zaraz za nią jest Łękawica, a na ostatnich miejscach Koszarawa i Radziechowy – Wieprz. Awans znaczący, w roku przedwyborczym. Znacząco awansował też Żywiec w skali województwa, właśnie w przeliczeniu ilości środków unijnych na jednego mieszkańca. O ile w roku 2016 był na 122 miejscu w województwie, to po roku już na 10. Dla porównania, Łękawica lokuje się w tej kategorii na 20 miejscu. Widać więc wyraźny awans Żywca w roku przedwyborczym.

Zainteresowani stanowiskiem kierownika biura swoje kandydatury mogą składać do 22 marca br. Szczegóły oferty, aplikowania i konieczne kwestionariusze znajdziecie w plikach poniżej.

pdfKierownik_biura_ogloszenie_o_naborze.pdf854.6 KB

pdfKwestionariusz_wzor_nr_1.pdf283.89 KB

docOswiadczenia_wzory_UM_2.doc22.5 KB

Udostępnij

4
+3
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę