Leo Express - pociągiem tanio do Pragi, Budapesztu.... - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dużo ostatnio słychać o czeskim przewoźniku Leo Express, oferującym na razie w Polsce przewozy autobusowe, a w planach mającym też połączenia kolejowe. Lada chwila ma obsługiwać ciekawe trasy turystyczne - w naszej okolicy, ale nie przez Żywiec póki co przebiegające niestety. Trzeba jednak przyznać, że wstępnie wyglądają atrakcyjnie.

Leo express

 Do Pragi

Ten kierunek to świeży temat. Pociąg ma wyjeżdżać z Krakowa i kursować przez: Katowice, Bohumin, Ostrawę do stolicy Czech. Najistotniejszą sprawą w tej informacji jest koszt podróży. Ceny biletów mają zaczynać się od 19 zł. Gdyby ta kwota okazała się ostateczną, koszt takiej podróży byłby rzeczywiście bardzo niski, nawet gdyby dodawać do niego opłatę za przedostanie się z Żywca do Krakowa lub Katowic. Do tej pory najtańszą opcją była jazda i przejście do Czeskiego Cieszyna i stamtąd do Pragi. Cena, jaką musielibyśmy ponieść za taką wycieczkę 2 klasą to dla jednej osoby to około 55 zł (przeliczając na polską walutę). Opłata może być niższa, nawet o 50%, jeśli podróżuje więcej osób na jednym bilecie. Warto też podkreślić dużą ilość połączeń dostępnych w ciągu dnia.  Oferta Leo Express będzie więc konkurencyjna cenowo. Jest jednak  pewne „ale”. Przewoźnik planuje uruchomienie tych kursów od września, tymczasem opinii nie wydał jeszcze Urząd Transportu Kolejowego. Firma stara się też jeszcze o pozwolenie na otwarty dostęp do torów.

Do Budapesztu

Stolica Czech nie jest jedynym kierunkiem z Polski dla Leo Express. Przewoźnik oferuje też równie tanie podróże bezpośrednie autobusem do innej pobliskiej stolicy, Budapesztu, przez podtatrzańskie rejony Słowacji, niestety też nie przez Żywiec. W celu odbycia takiej wycieczki należałoby się dostać do Krakowa. Takie połączenie ma funkcjonować również od września. Autobus wyjeżdżał będzie z Krakowa o godz. 00.15, przyjazd do Budapesztu planowany jest na godz. 10.00. Nie będzie więc możliwości podziwiania widoków podczas jazdy. Cena biletu ma zaczynać się od 58 zł. W przypadku opłacenia przejazdu powrotnego obiecana jest zniżka w wysokości 20%. Kurs do Krakowa będzie się odbywał w podobnych godzinach. Wyjazd ze stacji Budapeszt Airport 00.20 – Kraków Dw. Aut. 09.50. Jak można się dowiedzieć u tego przewoźnika, kurs do Budapesztu jest pewny, nie oczekuje na żadne decyzje. Bilety do nabycia na stronie internetowejLeo Express, w stacjonarnych punktach obsługi niektórych miast i z pewnym ryzykiem bezpośrednio w autobusie. Można też liczyć na zniżki w przypadku przejazdów rodzinnych i grupowych. Szersze informacje dostępne są pod numerem telefonu 608 921 919.
Da się zauważyć skuteczne działanie konkurencji. Od połowy czerwca z Krakowa lub Katowic można dojechać bezpośrednio do Budapesztu pociągiem PKP Intercity z oferty Budapeszt Specjal. Koszt podróży w dwie strony jest dosyć atrakcyjny, jak na tę firmę, bo wynosi 39 euro. Doliczyć trzeba do tego około 3,5 euro za rezerwację „miejscówki”, ale za to o wiele mniej kosztują przejazdy dla najmłodszych w przypadku rodzin z dziećmi – od 2,6 euro z Katowic. To oferta nielimitowana, przejazd odbywa się drugą klasą. Pociąg kursuje codziennie, bilety do nabyca w kasach PKP Intercity.
Jest też oferta firmy Polski Bus - autobus do Budapesztu jedzie krócej, cena biletu zaczyna się od 40 pln.

Udostępnij

5
+2
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę