Sfinalizowano ważne przedsięwzięcie. Jest boisko, OSA i wiele innych obiektów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na przecięcie tej wstęgi mieszkańcy czekali od dawna.

Glinka Tyt

Przy Szkole Podstawowej w Glince powstał kompleks sportowo-rekreacyjny, w skład którego weszło boisko do gry w piłkę nożną z naturalną powierzchnią, siłownia zewnętrzna, plac zabaw dla dzieci, stół do gry w ping-ponga, piłkarzyki, chodnik, ławki, kosze i miejsca postojowe na rowery oraz zadaszona duża wiata. Oprócz tego są też duże tablice opisujące historię i ciekawostki wsi Glinka z napisami w alfabecie Braille'a dla osób niewidomych.
Dziś w samo południe, oficjalnego otwarcia kompleksu dokonał wójt gminy Ujsoły Tadeusz Piętka w asyście sołtysa Glinki pani Danuty Kołodziej, dyrektor SP Glinka Ewy Tyc oraz przedstawiciela Rady Rodziców w Glince. Obiekt został poświęcony przez proboszcza parafii Ujsoły ks. Grzegorza Badurę. Na to przedsięwzięcie gmina pozyskała 100 tys. zł środków zewnętrznych.

Po części oficjalnej odbył się mecz otwarcia – „o Glińcańskom Kukucke” w którym wzięli udział zawodnicy z Glinki na czele z wójtem gminy Ujsoły oraz proboszczem parafii Ujsoły natomiast drugą drużynę tworzyli zaproszeni goście ze Słowacji, z zaprzyjaźnionej gminy Novot. Po zaciętym boju nastąpił remis i trzeba było wynik rozstrzygnąć dogrywką w postaci rzutów karnych, w których to dopiero drużyna z Glinki triumfowała. Następny piłkarskie rozgrywki „na wesoło” toczyły się między rodzicami a dziećmi. I tutaj również przeprowadzono dogrywkę rzutów karnych w których to dzieci wywalczyły ostateczne zwycięstwo. Dla milusińskich przygotowano gry i zabawy z animatorem, z wykorzystaniem nowo powstałego placu zabaw. Było m.in. przeciąganie liną, bieg na czas pomiędzy przeszkodami, rzut woreczkami do celu. Każdy też mógł spróbować swoich sił w gaszeniu ogniska, oczywiście odpowiednio zabezpieczonego i nadzorowanego przez OSP z Glinki, a także degustować się pyszną strażacką grochówką. Koło Gospodyń Wiejskich w Glince natomiast częstowało uczestników swoimi pysznymi domowymi wypiekami.

Od godziny 14.00 każdy uczestnik wydarzenia udał się w kierunku placu przy szkole gdzie czekały na nas kolejne atrakcje tego dnia, czyli III Piknik Rodzinny organizowany przez Nauczycieli i Rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej w Glince. Podczas pikniku odbył się występ artystyczny grupy góralskiej „Jedlicka” z Glinki, a do zabawy przygrywała nam kapela „Selesz”. Dzieci mogły skorzystać z takich atrakcji jak dmuchane zamki, tatuaże, malowanie twarzy, tworzenie slimów. Nie zapomniano również o smacznych daniach takich jak grillowane oscypki, szaszłyki, bogracz, duszonki oraz domowe wypieki czyli swojskie ciasta przygotowane przez rodziców. Przeprowadzono również konkurs z nagrodami, a do wygrania były atrakcyjne nagrody: plecaki, namioty turystyczne czy videorejestrator.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę